DVĚ MEDAILE Z EVROPSKÉHO POHÁRU VE SJEZDU MINIKÁR

Do Česka putuje stříbro a bronz.

Stříbrnou medaili při Evropském poháru ve sjezdu minikár získala 9. a 10. května v německém Buggingenu v kategorii C6 posádka dvojbobu Miroslav Marian a Marie Burgerová z ÚAMK Autoklubu Český Krumlov. Hned za ní na třetí příčce skončili Vlastislav Bufák s Petrem Musalem z ÚAMK Automotoklubu Škoda Mladá Boleslav.

V nejstarší kategorii singlistů C4 obsadil Jiří Janovský, jenž závodí v barvách Automotoklubu Ořech-Kuchař, 13. pozici.

Ještě v sobotu si dělali Bufák s Musalem naději na vítězství. „Sobota se nám opravdu při tréninku i první jízdě vydařila, ale v neděli jsme měli drobnou kolizi a spadli jsme až na třetí místo,“ vysvětlil Petr Musal, jenž se za volantem bobu se svým parťákem Bufákem střídá. Tentokrát nasedl v pozici spolujezdce.

Původně se měl úvodní podnik EP konat v Crouches Lucuelu ve Francii, Buggingeen pořadatelství převzal jako náhradník. Druhý díl EP sjezdařů se uskuteční 23. a 24. května v belgickém Comblainu.