Přebor Svazu vojáků v záloze ČR k 70. výročí ukončení 2. světové války

Svaz vojáků v záloze ČR si důstojným způsobem připomněl 70. výročí ukončení 2. světové války.

Přebor Svazu vojáků v záloze ČR k 70. výročí ukončení 2. světové války

V sobotu 9. května 2015 uspořádal Svaz vojáků ČR v záloze Přebor SVZ ČR v mířené střelbě z velkorážové pistole na přesnost a na rychlost, který proběhl simultánně na šesti střelnicích po celé republice ve stejnou dobu a byly zde plněny stejné disciplíny za stejných podmínek. Tato střelecká soutěž byla otevřená (kromě členů Svazu se mohli zúčastnit zejména vojáci v aktivní službě, vojáci mimo aktivní službu, Aktivní zálohy a další zájemci), a tak si kromě 119 členů Svazu přišly ověřit své střelecké dovednosti také desítky dalších zájemců.

V Libereckém kraji tuto soutěž organizoval Klub vojáků v záloze Liberec na střelnici v Hodkovicích nad Mohelkou s podporou Ministerstva obrany. Závodu se zde zúčastnil místopředseda SVZ ČR Ing. Milan Bosák. Na 50 střelců zde soutěžilo v disciplínách střelba 5+15 ran na terč nekrytě ležící figura s kruhy a mezinárodní pistolový terč na 25 m – vždy ve stanoveném čase 6 min. Třetí disciplína byla rychlopalba na mezinárodní pistolový terč v co nejkratším čase. V závodě zvítězil Miloš Vnouček z pořádajícího klubu KVZ Liberec s 348,71 body, který v celorepublikovém hodnocení skončil na druhém místě za Františkem Jakešem z KVZ Nový Jičín se ztrátou 0,28 bodu. I přes nepříznivé deštivé počasí bylo dosaženo mnoho dalších výborných střeleckých výkonů. Ve vyhodnocení družstev také vyhrál pořádající KVZ Liberec.

Účastníci akce si mohli také v jejím průběhu prohlédnout historickou bojovou techniku a ruční zbraně z období 2. světové války, které připravilo Muzeum tankové techniky Smržovka.

 

Text, foto: Klub vojáků v záloze Liberec.

---
--