První stupně vítězů v nové sezóně pro Ondřeje Ježka

Motocyklista roku 2014 vybojoval třetí místo v Assenu.

První stupně vítězů v nové sezóně pro Ondřeje Ježka

Světový pohár Superstock 100 zahájil minulý týden český jezdec pátým místem. Při druhé zastávce SP v nizozemském Assenu už stál na stupních vítězů. Body do celkového hodnocení SP si v neděli připsal za vynikající třetí místo.

Stejně jako v prvním závodě startoval Ondřej Ježek i v Assenu z pátého místa. Start se mu ale příliš nevydařil a pohyboval se kolem sedmého místa. Pak ale závod poznamenalo několik pádů, závod byl na čas zastaven a na řadu přišlo uklízení trati.

Vedení závodu rozhodlo, že se místo původně plánovaných 14 kol pojede kol jen 9. Jezdci se tedy opět seřadili na startovní rošt k opakovanému startu

Ani ten ale českému jezdci nevyšel podle jeho představ. Po opakovaném startu už ale zahájil stíhací jízdu za pódiovým umístěním, kterého se nakonec dočkal.

"Mám velkou radost a chtěl bych velice poděkovat týmu, který odváděl výbornou práci po celý víkend v Aragonu i Assenu. Také jsem rád, že jsem udělal radost mému hlavnímu sponzorovi Pavlu Faiereislovi, jednateli firmy FANY Gastroservis. Ten se po dlouhé době přijel na závody podívat a hned to takhle pěkně vyšlo. Naši dvoutýdenní štaci končíme šťastně a těšíme se na Imolu, kde bychom chtěli být ještě silnější," prohlásil po závodě bronzový Ondřej Ježek.

Z vítězství se v Nizozemsku radoval Ital Savadori s Aprilií před dalším Italem De Rosou s Ducati. Stejné pořadí jako v Assenu je nyní i v celkovém hodnocení SP - Savadori vede se 45 body, druhý De Rosa má na kontě 33 bodů a třetí Ondřej Ježek má nyní bodů 27. Další závod SP Superstock 1000 se uskuteční 10. května v italské Imole, kde se loni českému závodníkovi nadmíru dařilo, když zde vybojoval první místo.

---
-