TFA Metylovice 2015

Premiérové TFA v Metylovicích se pořadatelům nadmíru povedlo.

TFA Metylovice 2015

V sobotu 11. dubna se v Metylovicích u Frýdku-Místku uskutečnil první ročník závodů železných hasičů a hasiček. Na stratu se ve třech kategoriích postavila téměř stovka závodníků a závodnic, mezi kterými se rozhodně neztratili ani domácí reprezentanti SDH Metylovice.

V Metylovicích čekala na závodníky následující překážková dráha:

1. Po odstartování soutěžící přetáhne dvě pneumatiky za vyznačenou metu.
2. Poté čtyřikrát poleze zábradlí u hřiště.
3. Po zemi svine jednu hadici B na jednoducho do kotouče a vloží do boxu.
4. Muži překonají bariéru 2x2m bez použití postranních vzpěr. Po neúspěšném pokusu se musí vrátit o 5 m zpět a oběhnout kužel, teprve p třetím neúspěšném pokusu smí rovnou pokračovat dál. Ženy bariéru jen oběhnou.
5. Muži 60 úderů kladivem v hammerboxu (30 nahoru a 30 dolů), ženy 30 úderů v hammerboxu.
6. Přeskákání deseti pneumatik – závodník musí šlápnout do každé z nich.
7. Překlápění velké pneumatiky – 4x tam a 4x zpět, pneumatika se nesmí kutálet.
8. Zapojení dvou koncovek C a koncovky B na rozdělovač, poté zhruba stometrový běh zpět do prostoru startu a cíle.
9. Přetažení pneumatik z úvodní disciplíny na původní místo a zastavení časomíry.

Soutěžící startovali v předepsané výstroji s dýchacím přístrojem jako zátěží. Takto ustrojený soutěžící plní všechny disciplíny. Po celou dobu pokusu nesmí žádnou část výzbroje ani výstroje sundat, v opačném případě je pokus ukončen.

Nejpočetnější kategorií byla kategorie mužů, kterých bylo na startu 59. S tratí se nejlépe vypořádal Jan Haderka z SDH Hulín, jehož výsledný čas byl 2:17,76. Druhé i třetí místo vybojovali domácí závodníci SDH Metylovice Rudolf Mališ (s časem 2:24,41 mu patřilo druhé místo) a Martin Koliba (třetí v čase 2:25,54).

V kategorii žen, jejichž startovní pole čítalo 21 závodnic, zářila domácí Adéla Štandlová s časem 2:29,20. Druhé místo se ztrátou více jak pěti vteřin si z Metylovic odváží reprezentantka SDH Prchalov Pavla Monsportová (v cíli zaznamenala čas 2:34,76) a pro třetí místo si doběhla  Andrea Škultetyová z SDH Skalice s časem 2:37,29.

Nejméně početnou kategorií byli v Metylovicích muži nad 35 let. Těch bylo přihlášených celkem 14. Nejlepší z nich byl Josef Palát z DEZA Valašské Meziříčí s časem 2:31,08. Druhé a třetí místo, stejně jako v kategorii mužů, zůstalo opět v držení domácích závodníků SDH Metylovice. Druhý byl s časem 2:49,98 Radim Tomášek a třetí místo bral s časem 2:53,41 Pavel Suchan.

TFA sezóna bude 18. dubna pokračovat závody v Hnojníku a 16. května se závodníci představí v rámci Stonavského železného hasiče.

 

foto: Kristýna Ryšková, http://kristynaryskova.rajce.idnes.cz/TFA_Metylovice_2015/

---
---
---
---
---