Domácí rally sezóna odstartovala na Valašsku

O víkendu se uskutečnil již 34. ročník Rocksteel Valašská rally 2015.

Domácí rally sezóna odstartovala na Valašsku

Úvodní domácí rally sezóny 2015 odstartovala v sobotu 11. dubna ve Valašském Meziříčí. Letošní 34. ročník Valašské rally se započítával do pětidílného seriálu Rallysprint Série, Poháru 2+, Poháru mládeže a Poháru pořadatele.

Na jezdce čekala náročná trať o délce 267 km s šesti obtížnými rychlostními zkouškami na třech úsecích v délce 71 km. Nakonec ale závodníci absolvovali rychlostní zkoušky jen čtyři. Dvě byly z bezpečnostních důvodů nakonec zrušeny. Poslední z nich, která se měla jet v okolí Vsetína, byla zrušena kvůli vysoké rychlosti při prvním průjezdu.

Ve startovní listině bylo celkem 107 posádek ze tří zemí. Absolutním vítězem 34. Rocksteel Valašské rally 2015 se stala smíšená slovensko-česká posádka Martin Koči a Lukáš Kostka s vozem Ford Fiesta R5, závodící v barvách týmu Stylex Slovak National Team.

Druhou příčku obsadila polská posádka Grzegorz Grzyb a Robert Hundla s Fordem Fiesta R5 a třetí místo vybojovala další polská posádka ve složení Lukasz Habaj a Piotr Woś také s Fordem Fiesta R5.

Hodnocení Poháru 2+ ovládla posádka Martin Vlček a Jindřiškou  Žákovou z týmu Svarmetal Motorsport s vozem Škoda Fabia S2000, v klasifikaci Rallysprint Série zvítězili Egon Smékal a Monika Hýbnerová s Citroënem DS3 R3T, druhou pozici obsadili Ondřej Bisaha s Petrem Pížou, kteří stejně jako vítězná dvojce jeli s vozem Citroën DS3 R3T. Třetí místo pak s Peugeotem 208 R2 obsadili Martin Vopatřil s Michalem Večerkou.

Ze 107 posádek na startu bylo v cíli klasifikováno celkem 79 soutěžících.

 

foto: http://www.valasskarally.eu/index.php/component/k2/item/6-valasska-rally-2015; autory fotografií jsou: Přemek Řihánek, Zlín press - Jiří Zaňát.