Potápěči oceňovali reprezentanty

Tradiční vyhlášení nejúspěšnějších potápěčů za rok 2014.

Svaz českých potápěčů společně se Svazem potápěčů Moravy a Slezska uspořádal v Chotilsku počátkem roku tradiční vyhodnocení výsledků české reprezentace za rok 2014. Ten byl pro české potápěče velmi úspěšný. Z mistrovství světa a Evropy si totiž přivezli sedm mistrovských titulů, čtyři stříbrné medaile a devět bronzových kovů.

Nejúspěšnější muži a ženy přitom zazářili jak v kategorii plavání s ploutvemi, tak i v orientačním potápění. V rámci slavnostního vyhodnocení byli vyhlášeni i vítězové Českého poháru v orientačním potápění, mezi muži zvítězil Jakub Němeček, v ženské kategorii se o pohár podělily hned dvě reprezentantky, Eliška Šimůnková a Zuzana Štěpánková. Předání všech ocenění se společně ujali prezident Svazu českých potápěčů Pavel Macura a prezident Svazu potápěčů Moravy a Slezska Ivan Kratochvíl.

V roce 2015 se vrcholných soutěží v potápění dočká i Česká republika, v srpnu se v Liberci uskuteční mistrovství světa dospělých v orientačním potápění.