Konec úspěšné biatlonové sezóny

V ruském Chanty Mansijsku se uskutečnilo poslední kolo světového poháru v biatlonu.

Konec úspěšné biatlonové sezóny

Biatlonistům o uplynulém víkendu  skončila sezóna zimního biatlonu, a to posledním devátým kolem světového poháru v ruském Chanty Mansijsku. Na programu měli biatlonisté závody ve sprintech, stíhací závody a závody s hromadným startem.

Sprint se nejlépe vydařil Veronice Vítkové, která skončila jen těsně za stupni vítězů na nepopulární 4. příčce. Gabriela Soukalová uzavírala elitní desítku a skvěle závod zvládla i Eva Puskarčíková, které v cíli patřila 13. příčka. Barbora Tomešová si také doběhla pro body na 27. příčce a Jitka Landová byla v cíli 56.

Mužům sprint nevyšel podle jejich představ. Nejlepší Michal Šlesingr doběhl do cíle na 15. místě, Ondřej Moravec byl dokonce až 38. Michal Krčmář byl 56. a Tomáš Krupčík 78. Závod nedokončil Jaroslav Soukup.

Ani ve stíhacím závodě se českým mužům příliš nedařilo. Michal Šlesingr se sice z patnáctého místa na startu probojoval do elitní desítky a obsadil výborné 9. místo, ale Ondřej Moravec si pohoršil na 42. místo. Michal Krčmář se posunul o šest příček dopředu na 50. místo.

Mezi ženami byla z Češek opět nejlepší Veronika Vítková, která do cíle doběhla na 5. místě. Gabriela Soukalová obhájila 10. místo ze sprintu. Eva Puskarčíková si pohoršila na 18. příčku a Jitka Landová byla v cíli na 24. místě. Barbora Tomešová pak doběhla 50.

V neděli sezóna vyvrcholila závody s hromadným startem. Čeští reprezentanti se umístili až ve třetí desítce startovního pole. Ondřej Moravec byl v cíli na 21. místě, Michal Šlesingr na 23. místě.

Nejlepší umístění pro české barvy vybojovala v Rusku Gabriela Soukalová, která si mezi ženami doběhla pro stříbrnou medaili za vítěznou Němkou Dahlmeierovou. 20. místo v závodě s hromadným startem obsadila Eva Puskarčíková, která startovala díky výborným výsledkům v předešlých dvou závodech. Veronika Vítková po pádu, ze kterého si odnesla pohmožděný kotník, závod nedokončila.

Čeští reprezentanti tak i v Rusku potvrdili, že patří do světové biatlonové špičky a že letošní sezóna pro ně byla doslova veleúspěšná. V celkovém hodnocení světového poháru jsou v elitní desítce hned čtyři Češi: Veronika Vítková je čtvrtá, Gabriela Soukalová šestá. Šestý je i Ondřej Moravec mezi muži a osmá příčka patří Michalu Šlesingrovi.

Čtyři medaile z mistrovství světa, čtyři závodníci v top ten v celkovém hodnocení světového poháru, malý křišťálový globus pro ženskou štafetu, při každé zastávce světového poháru získali Češi alespoň jedno medailové umístění i umístění v elitní světové desítce a jako třešinka na dortu skvěle zvládnutý světový pohár v Novém Městě na Moravě, který ozdobil divácký rekord v návštěvnosti... To je bilance českého biatlonu v roce 2015.

Nezbývá nám než doufat, že i příští sezóna bude stejně úspěšná. 

 

foto: Facebook Český biatlon