Stříbrná tečka Ondřeje Moravce za MS v biatlonu

V posledním závodě na MS získal Ondřej Moravec stříbro!

Stříbrná tečka Ondřeje Moravce za MS v biatlonu

Mistrovství světa v biatlonu zakončily v neděli závody s hromadným startem. A česká výprava zásluhou Ondřeje Moravce získala čtvrtou medaili! Tentokráte ze stříbrného kovu. Po "nevydařených" štafetách - ženy skončily osmé, muži na šestém místě - tak mohli čeští fanoušci opět slavit!

V mužském závodě byli na startu hned tři čeští reprezentanti - Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Jaroslav Soukup. První střelbu zvládli všichni čeští reprezentanti shodně s jednou chybou a po výjezdu ze střelnice se zařadili až do třetí desítky. Čelo závodu se ale nikam moc nehnalo a umožnilo českým závodníkům dotáhnout zpátky do boje o medaile. 

I druhou položku měli Češi jako přes kopírák a připsali si čistou střelbu. Ondřej Moravec a Michal Šlesingr odjížděli pospolu s patnácti sekundovým mankem na první místo. Na čele závodu ale byla stále velká skupina závodníků, kteří toužili po úspěchu.

Třetí střeleckou položku z Čechů zvládl čistě jen Ondřej Moravec, který se tak zařadil do prořídnuté skupiny, která bojovala o medaile. Michal Šlesingr a Jaroslav Soukup shodně dvakrát zaváhali a z boje o pódium tak vypadli.

Na poslední střelbě zastřílel Ondřej Moravec opět čistě a vydal se na trať v doprovodu tří pronásledovatelů. Jediným, kdo měl v posledním kole více sil než český reprezentant, byl Slovinec Fak, který si dojel pro mistrovský titul. Ondřej Moravec se v cíli zařadil hned za něj a doběhl si pro stříbrnou medaili. Třetí skončil Nor T. Bö. Ondřej Moravec si tak z Finska odváží kompletní sadu medailí - zlato ze smíšené štafety, stříbro ze závodu s hromadným startem a bronz z vytrvalostního závodu.

Chyby na střelnici určitě velice mrzí Michala Šlesingra, který se třemi chybami doběhl na pátém místě se ztrátou pouhých osmnácti sekund. Jaroslav Soukup byl v cíli dvacátý sedmý.

V závodě žen se představily dvě české reprezentantky - Veronika Vítková a Gabriela Soukalová - které se obě řadily k širšímu okruhu favoritek na medaili.

Veronika Vítková z tohoto okruhu vypadla hned na první střelbě, když třikrát chybovala a musela tedy na tři trestná kola. V dalším průběhu závodu chybovala ještě třikrát a se šesti trestnými koly do cíle doběhla na předposledním místě, tedy dvacátá devátá.

Zato Gabriela Soukalová o medaili bojovala až do posledního kola a po celý závod potvrzovala, že si do Finska přivezla skvělou formu. Tři první položky zvládla Gabriela Soukalová bezchybně. Jediné střelecké zaváhání přišlo pro Gabrielu Soukalovou v tu nejméně vhodnou chvíli. Poslední ránu závodu minula a musela na trestné kolo. Ze střelnice vybíhala čtvrtá se čtyř sekundovým mankem na medaili. Za sebou si ovšem vezla Italku Oberhoferovou a Bělorusku Domračevovou. Po boji na trati si česká závodnice nakonec dojela pro páté místo.

Mistrovství světa ve Finsku skončilo pro české barvy ziskem čtyř medailí (1 - 2 - 1) a v celkovém hodnocení zemí se Češi umístili na čtvrtém místě. V každém závodě se čeští reprezentanti zařadili do elitní světové desítky a potvrdili, že patří k té nejužší světové špičce.

 

foto: Facebook Český biatlon