Vytrvalostní závod Čechům sedí - Moravec získal bronz na MS

Česká výprava tak má kompletní sadu medailí.

Vytrvalostní závod Čechům sedí - Moravec získal bronz na MS

Třetí českou medaili na mistrovství světa biatlonistů v Kontiolahti přidal ve čtvrtečním vytrvalostním závodě mužů na 20 km Ondřej Moravec. A stejně jako Gabriela Soukalová, která v ženském individuálním závodě na 15 km získala stříbro, tak rozšířil svou sbírku medailí z právě probíhajícího MS na dvě. Oba dva byli i členy vítězné smíšené štafety.

Ondřej Moravec startoval do závodu ze 40. místa a začal parádně. První položku odstřílel čistě a navíc předváděl skvělý výkon i na trati. Druhá položka až do poslední rány vypadala také nadějně, ale poslední terč zůstal nesestřelený„Možná jsem si to až moc hlídal,“ litoval svého zaváhání po závodě v rozhovoru pro Českou televizi. Další dvě střelby byly v podání českého reprezentanta opět bezchybné a stále skvělý běžecký výkon jej do cíle přivedl na třetím místě.

O to se ale po dojetí do cíle musel ještě strachovat. Nor Ole Einar Björndalen stejně jako Ondřej Moravec jednou chyboval, ale nestačil na něj na trati. V cíli se zařadil až za českého závodníka. Ruský reprezentant Alexej Volkov málem napodobil nečekaný výsledek své kolegyně Jurlovové ze závodu žen, když střílel všechny položky čistě. Rovněž Rusa z boje o medaile vyřadil pomalý běh.

S vysokým číslem 104 se do závodu vydal Němec Arnd Peiffer, který až do poslední střelecké položky běžel vyrovnaný závod s Ondřejem Moravcem. Na poslední stojce však dvakrát chyboval a v tu chvíli bylo jasné, že bronzová medaile už zůstane v držení Ondřeje Moravce

Tři chyby na střelnici odsunuly z boje o medailová umístění Michala Šlesingra, který byl v cíli na čtrnáctém místě. Skvělý závod předvedl Tomáš Krupčík, který na střelnici chyboval jen jednou a do cíle dojel dvacátý šestý. Poslední z českých reprezentantů byl Jaroslav Soukup se třemi chybami na třicátém šestém místě.

Ondřej Moravec, Michal Šlesingr i Jaroslav Soukup se díky umístění v bodování světového poháru i díky výsledkům ze závodů na MS nominovali do nedělního závodu s hromadným startem. Z českých žen se v neděli představí Veronika Vítková a Gabriela Soukalová.

Mezitím se však uskuteční závody štafet. V pátek se na start postaví ženy, kde se čeká, v jakém světle se představí česká štafeta, která letos tento závod třikrát ovládla. Muži štafetu poběží v sobotu.

 

foto: www.biatlon.cz