Čeští potápěči zářili na světovém poháru CMAS 2015!

Ploutvoví plavci získali v Maďarsku 19 medailí!

Čeští potápěči zářili na světovém poháru CMAS 2015!

V maďarském Egeru proběhlo 27. února - 1. března druhé kolo závodů Světového poháru CMAS 2015 v ploutvovém plavání. A čeští ploutvoví plavci do jubilejního desátého ročníku světového poháru vstoupili ve velkém stylu!

První kolo, které se konalo v jihoamerické Kolumbii, kvůli finanční náročnosti čeští závodníci vynechali, ale v tom druhém už mohli předvést své kvality. Získali hned 19 cenných kovů - 3 zlaté medaile, 10 stříbrných a 6 bronzových. Celkem 12 medailí získali závodníci klubu Laguna Nový Jičín.

Jakub Jarolím, mistr Evropy a světový rekordman, zvítězil na trati 100 m BF, na dvojnásobné trati získal stříbrnou medaili. Dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili získal Martin Mazáč, a to na tratích 50 m PP, 100 m PP a 50 m BF. Tři medaile si domů přivezla také dvojnásobná juniorská mistryně světa Klára Křepelková. Zlato získala na trati 100 m RP s přístrojem a dvě stříbra si vyplavala na tratích 50 m PP a 50 m RP.I junior Lukáš Fojtík závodí za Lagunu Nový Jičín a v Maďarsku se postaral o dva cenné kovy. Získal stříbro a bronz na tratích 50 m RP a 100 m RP s přístrojem.

Gabriela Horáková z KSP Olomouc získala i navzdory své nemoci stříbro na trati 50 Bf a bronz na 200 m BF. Barbora Sládečková, taktéž z olomouckého klubu, získala stříbro na trati 50 m BF mezi ženami, když zaplavala nový český rekord, který má v současnosti hodnotu 22,91 s. Junior Petr Podhorný z klubu Uhlomost sport Most získal zlato v závodě na 50 m PP a na dvojnásobné trati přidal ještě stříbro.

Úspěchem českých reprezentantů skončily i štafety na 4x100 m PP. Olomoucká štafeta žen (B. Sládečková, B. Polišenská, Z. Svozilová a G. Horáková) vybojovala bronzovou medaili v novém českém rekordu (2:56,92 min). Bronz získala i štafeta mužů z Nového Jičína (M. Mazáč, L. Fojtík, J. Maňásek a J. Jarolím). A třetí štafetový bronz získala štafeta juniorek z Mostu (K. Žižková, K. Dérerová, E. Trollerová a L. Kolaříková).

V celkovém hodnocení klubů byl na druhém místě český klub Laguna Nový Jičín.

 

foto: Svaz potápěčů Moravy a Slezska

Jakub Jarolím (foto: Svaz potápěčů Moravy a Slezska)Klára Křepelková (foto: Svaz potápěčů Moravy a Slezska)Jakub Jarolím (foto: Svaz potápěčů Moravy a Slezska)
SP CMAS 2015 Eger (foto: Svaz potápěčů Moravy a Slezska)SP CMAS 2015 Eger (foto: Svaz potápěčů Moravy a Slezska)SP CMAS 2015 Eger (foto: Svaz potápěčů Moravy a Slezska)
SP CMAS 2015 Eger (foto: Svaz potápěčů Moravy a Slezska)SP CMAS 2015 Eger (foto: Svaz potápěčů Moravy a Slezska)SP CMAS 2015 Eger (foto: Svaz potápěčů Moravy a Slezska)