Závody ve sprintech medaili nepřinesly

Muži předvedli velmi povedené vystoupení, závod žen ovlivnil vítr.

Závody ve sprintech medaili nepřinesly

Mistrovství světa v biatlonu v sobotu pokračovalo závody ve sprintech mužů i žen. Další medaili čeští reprezentanti zatím nepřidali, ale umístění v elitní desítce ano!

Jako první se na start postavili muži. Hned tři čeští reprezentanti se umístili mezi nejlepšími jedenácti závodníky. Nejlepší z Čechů byl na výborném sedmém místě Michal Šlesingr, který zároveň předvedl z Čechů "nejhorší" střelbu. Na střelnici se dopustil dvou minel (1+1), ale výborně běžel. I díky skvělému běhu dokázal proniknout do elitní desítky (na vítěze ztratil 36 sekund).

Do té se dostal také Ondřej Moravec. Položku vleže zvládl bezchybně, ale na jedno trestné kolo musel po položce vestoje. Běžecky na tom byl Ondřej Moravec o něco hůře než Michal Šlesingr, ale i jemu se podařilo umístit se mezi deseti nejlepšími, když do cíle doběhl na devátém místě se ztrátou necelých 44 sekund na vítěze.

Jen těsně desítka unikla Jaroslavu Soukupovi. Ten jako jediný z českých reprezentantů udržel čisté střelecké konto a po odjezdu z druhé střelby byl pouhé čtyři sekundy od bronzové medaile. Slabší běžecký výkon jej pak ale nakonec do cíle přivedl na jedenáctém místě. Do stíhacího závodu vyběhne se ztrátou 46 sekund.

Poslední z českých reprezentantů na stratu Michal Krčmář doběhl s pěti chybami na 59. místě se ztrátou 2:46 minuty.

Všichni čeští muži se tak představí v nedělním stíhacím závodě, přičemž trojice Šlesingr, Moravec, Soukup má velmi dobrou výchozí pozici.

Naopak se dnes příliš nedařilo českým biatlonistkám. Závod žen poznamenalo nejen silné chumelení, ale také velmi proměnlivý vítr

Nejlepší z českých žen byla Veronika Vítková, která předvedla rychlý běh, ale nevydařila se jí střelba. Na obou střeleckých položkách dvakrát chybovala a v cíli byla na patnáctém místě s velikou ztrátou 1:22,5 minuty.

Druhou nejlepší Češkou byla Gabriela Soukalová na osmnáctém místě se ztrátou 1:40 minuty. Gabriela Soukalová vstoupila do závodu skvěle. Na první střelecké položce byla bezchybná, ovšem tři minely na střelbě vestoje jí připravily o možnost bojovat o přední příčky.

Také Eva Puskarčíková začala závod bezchybnou střelbou, ale položka vestoje jí vůbec nevyšla. Musela absolvovat pět trestných koleček. Jitka Landová se také v závodě nepotkala s příliš dobrou střeleckou formou. Na střelnici se dopustila šesti chyb (2+4) a stejně jako Eva Puskarčíková skončila hluboko v poli poražených.

V zítřejším stíhacím závodě tak uvidíme na startu jen Veroniku Vítkovou a Gabrielu Soukalovou. Ztrátu na přední příčky mají české závodnice velikou, ale jak samy obě dvě říkají, stát se může cokoliv.

 

foto: Facebook Český biatlon

Michal Šlesingr na startu sprintu na MS (foto: Facebook Český biatlon)Gabriela Soukalová při smíšené štafetě na MS v biatlonu (foto: Facebook Český biatlon)