Zlatý start biatlonového mistrovství světa!

Čeští reprezentanti vybojovali mistrovský titul ve smíšené štafetě na mistrovství světa!

Zlatý start biatlonového mistrovství světa!

Ve finském Kontiolahti bylo dnes zahájeno mistrovství světa v biatlonu - parádní českou disciplínou - smíšenou štafetou. Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec vybojovali hned první den zlaté medaile!

I v těžkých podmínkách, které byly na trati, se čeští reprezentanti stále drželi v popředí závodu. Veronika Vítková potvrdila svou letošní skvělou běžeckou formu a i přes čtyři dobíjení na střelnici (2+2) předávala Gabriele Soukalové na prvním místě.

Gabriela Soukalová se na trati musela, kromě těžkých podmínek, vypořádat i s těmi nejtěžšími soupeřkami - Běloruskou Domračevovou a Finkou Mäkäräinenovou. Díky bezchybné střelbě s nimi ale dokázala udržet krok a českou štafetu dovezla na svém úseku na třetím místě.

Do třetího úseku vyběhl v českých barvách Michal Šlesingr. Ten zanedlouho smazal náskok finského závodníka a vydal se stíhat vedoucího Bělorusa. Na střelnici dvakrát dobíjel (při položce vestoje) a ze druhé střelby na svém úseku vybíhal s jedenácti vteřinovou ztrátou na vedoucí Bělorusko. 

Finišmanem české smíšené štafety byl, jako už obvykle, Ondřej Moravec, který měl stejně jako Gabriela Soukalová za sebou ty nejlepší z nejlepších - Nora a Francouze Fourcada. Během první části svého úseku Ondřej Moravec doběhl Bělorusa Ljadova. Ze střelnice odjížděli v těsném kontaktu a za nimi už se hnali i Fourcade. O všem pak měla rozhodnout poslední střelba. Na ní český reprezentant jednou dobíjel a odjížděl ze střelnice jako první s náskokem téměř dvaceti sekund na skvěle běžícího Fourcada.

Ovšem i český závodník skvěle běžel a na trati nepřipustil žádné drama. V cílové rovince už si mohl s dostatečným náskokem vzít českou vlajku a vychutnat si příjezd do cíle jako mistr světa!

Zítra si čeští mistři světa dojdou pro zlaté medaile na slavnostní vyhlášení. A pak už se budou soustředit na sobotní závody ve sprintech.

 

foto: www.biatlon.cz

Smíšená štafetě na světovém poháru v Novém Městě na Moravě 2015 (foto: www.biatlon.cz)Mistři světa ve smíšené štafetě (foto: www.biatlon.cz)