Poslední den světového poháru v Novém Městě na Moravě a opět elitní desítka

Biatlonový víkend na Vysočině zakončily stíhací závody.

Poslední den světového poháru v Novém Městě na Moravě a opět elitní desítka

V neděli se v Novém Městě na Moravě uskutečnily dva poslední závody sedmé zastávky světového poháru v biatlonu. Během tří dnů navštívilo Vysočina Arénu a závodní tratě v jejím okolí rekordních 100 400 fanoušků!

Závod žen hodně ovlivnilo proměnlivé počasí. Ženy startovaly za svitu sluníčka, ale během závodu začalo silně sněžit a přidal se i velmi proměnlivý vítr.

I v neděli se čeští fanoušci dočkali umístění českých reprezentantů v elitní desítce. Na vynikajícím pátém místě se umístila "česká kometa" Gabriela Soukalová. Ta přitom startovala z 21. místa. V cíli tedy zaznamenala posun o 16 příček. Po třetí střelbě Gabriela dokonce vedla, ale závěrečná střelecká položka jí nevyšla. Dvakrát chybovala a v cíli tak byla pátá

Smůlu si v posledním závodě vybrala česká ženská jednička Veronika Vítková. Při poslední položce do terčů na jejím stavu střílela jedna ze soupeřek a na střelnici se proto zdržela déle než bylo obvyklé. Rozhodčí na její zvednutou ruku, hlásící problém, zareagovali pozdě a česká reprezentantka ztratila cenné vteřiny. V cíli jí sice bylo odečteno 52 sekund, ale sama Veronika Vítková byla verdiktem jury velice zklamaná. V konečném pořadí byla Veronika Vítková jedenáctá.

Naopak skvěle se vedlo Evě Puskarčíkové, která zaznamenala svůj dosavadní nejlepší výkon ve světovém poháru a doběhla na skvělém 14. místě. Na body dosáhly i Barbora Tomešová, která doběhla na 30. místě a Jitka Landová, která skončila 34.

V závodě mužů byl nejlepším českým reprezentantem Michal Šlesingr, který skončil těsně za první desítkou na 11. příčce. Jaroslav Soukup doběhl 31., Michal Krčmář 33. a Ondřej Moravec, který se v Novém Městě na Moravě nepotkal s nejlepší střeleckou muškou, v cíli zaznamenal 39. příčku.

Závody v Novém Městě na Moravě přivítaly více jak sto tisíc fanoušků a potvrdily se tak prognózy pořadatelů. I výsledky českých reprezentantů určitě udělaly fanouškům radost a můžeme tak doufat, že se světový biatlon na Vysočinu co nejdříve vrátí.

 

foto: facebook Český biatlon