Veronika Vítková byla opět na stupních vítězů!

Před 33 tisíci fanoušků potvrdila česká biatlonistka svou letošní formu.

Veronika Vítková byla opět na stupních vítězů!

Na sobotní závody světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě zavítal rekordní počet návštěvníků - celkem 33 tisíc! A přišli si na své.

Na programu byl jako první sprint žen, který se skvěle vydařil naší letošní jedničce Veronice Vítkové. Ta si s jednou chybou na střelnici dojela před domácím publikem pro další medaili, tentokráte z bronzového kovu. Sama sobě tak nadělila krásný dárek k svátku, který v den závodu slavila.

Druhá nejlepší česká závodnice byla Gabriela Soukalová, která se s jednou chybou na střelnici umístila na 20. místě. Stejně jako Veronika a Gabriela chybovala jednou na střelnici i Eva Puskarčíková, která obsadila 23. místo. Jitka Landová se třemi minelami doběhla 44. a Barbora Tomešová, která v letošní sezóně poprvé startovala ve světovém poháru, s jednou chybou doběhla 48.

Z českých mužů byl nejlepší na skvělém pátém místě Michal Šlesingr, kterého od stupňů vítězů dělilo pouhých sedm desetin sekundy! Ostatně, do zmíněných sedmi desetin sekundy se vměstnali hned tři závodníci. Třetí Francouz Beatrix, čtvrtý Francouz Fourcade a právě pátý náš Michal Šlesingr.

Na 24. místě se umístil další český reprezentant Jaroslav Soukup a na body dosáhl i 32. Michal Krčmář. Naopak se nedařilo Ondrovi Moravcovi, který do závodu vyběhl s nevděčným číslem 1 a na střelnici se dopustil hned tří minel. V cíli byl 42. Poslední z českých závodníků byl na 71. místě Tomáš Krupčík.

V neděli čeká na závodníky poslední start v Novém Městě na Moravě, a to stíhací závod. Start žen je naplánován na 13:00, muži na trať vyrazí v 15:00.

 

foto: www.biatlon.cz

Foto_685_altFoto_686_alt