Česká smíšená štafeta vybojovala druhé místo!

Světový pohár v Novém Městě na Moravě odstartoval pro české barvy skvěle!

Česká smíšená štafeta vybojovala druhé místo!

Česká smíšená štafeta obsadila v dnešním závodě světového poháru, který se koná v Novém Městě na Moravě, skvělé druhé místo a před domácími fanoušky, kteří vytvořili bouřlivou atmosféru, si vystoupali na stupně vítězů pro stříbrné medaile!

Skvěle odstartovala Veronika Vítková, která se hned po startu z deváté pozice prodrala na přední pozice a už na konci stadionu vedla vláček závodnic. Na střelnici během svého úseku jednou chybovala (při položce vleže) a do druhého úseku vyslala Gabrielu Soukalovou na prvním místě.

Gabriela Soukalová během druhého úseku za mohutného podporování fanoušků porovnala síly i s Darjou Domračevovou, asi nejlepší běžkyní v celém startovním poli žen. Gabriela musela dvakrát dobíjet na položce a Michalu Šlesingrovi předávala štafetu na čtvrtém místě. Ale v kontaktu s čelem závodu.

Šlesingr držel kontakt se svými protivníky, ale při položce vestoje jednou chyboval a musel dobíjet. Ale i přes to předával českému finišmanovi na prvním místě.

Ondřej Moravec stejně jako jeho kolegové z české štafety po trati letěl a držel se na první pozici. Ale na poslední položce jednou chyboval. Nor sestřelil všechny terče velmi rychle a šel do vedení. Ondřej Moravec při výjezdu ze střelnice ztrácel na Nora vteřin. Na trati se mu však podařilo stáhnout "jen" deset sekund a finišoval tak na druhém místě.

A fanoušci odměnili české reprezentanty za skvělé pódiové umístění ohromujícím aplausem.

Naopak, premiérový závod smíšených štafet dvojic se nevydařil Evě Puskarčíkové a Michalu Krčmářovi. V cíli mladí čeští reprezentanti skončili až na 13. místě.

A už teď se můžeme těšit na zítřejší sprinty...

 

foto: Facebook Český biatlon