Světový biatlon se vrací do České republiky!

Nové Město na Moravě hostí závody světového poháru.

Světový biatlon se vrací do České republiky!

Už v pátek 6. února vypukne jedna z největších sportovních akcí letošního roku u nás. Po dvou letech se v Novém Městě na Moravě opět představí ti nejlepší biatlonisté světa. A mezi nimi nebudou chybět ani čeští reprezentanti!

V roce 2013 přivítala Vysočina Aréna mistrovství světa, na kterém se podařilo získat bronzovou medaili smíšené štafetě. Letos ze zde uskuteční 7. kolo závodů světového poháru.

Pořadatelé očekávají, že bude vyprodáno a kvůli enormnímu zájmu o vstupenky dokonce navýšili kapacitu tribun na stadionu z 15 na 18 tisíc diváků. Navíc již na podzim vyhlásili, že vstup k tratím bude zdarma. Očekává se návštěvnost až 35 tisíc fanoušků denně.

Skvělou pozvánkou na závody jsou výsledky českých biatlonistů v právě probíhající sezóně. Veronika Vítková letos v závodech exceluje a forma stoupá i u Gabriely Soukalové. Muži letos za ženami ve výsledcích trochu zastávají, ale závody v domácím prostředí by je mohly "nakopnout" a nastartovat formu pro blížící se mistrovství světa. V českém týmu samozřejmě nebudou chybět ani medailistky z univerziády Jitka Landová a Eva Puskarčíková, či Michal Krčmář, který na univerziádě vybojoval nepopulární bramborovou příčku.

Program závodů SP:

Den Start Disciplína
pátek 6. 2. 15:10 Single smíšená štafeta (premiéra závodů štafet smíšených dvojic)
  17:30 Smíšená štafeta
sobota 7. 2.  12:30 Sprint ženy
  15:30  Sprint muži
neděle 8. 2. 13:00 Stíhací závod ženy
  15:00  Stíhací závod muži

Přímé přenosy ze všech závodů vysílá ČT Sport.

 

logo: www.vysocina-arena.cz