Double pro české biatlonistky!

Biatlonistky vezou z univerzidáy kompletní sbírku medailí.

Double pro české biatlonistky!

Jitka Landová obhájila svůj titul v závodě s hromadným startem a po roce tak opět mohla vystoupat na nejvyšší příčku. Její úspěch pak podtrhla stříbrnou medailí její parťačka Eva Puskarčíková!

Studentky Masarykovy univerzity v Brně tak potvrdily svou formu před nadcházejícím světovým pohárem na domácí půdě.

Ještě před poslední čtvrtou položkou se zdálo, že by zlato mohla získat Eva Puskarčíková, ale o to ji připravilo její vlastní pochybení. "Čtvrtý zásobník jsem neměla napáskovaný. Končila jsem nástřel a automaticky jsem si všechny zásobníky dopáskovala. Jenže pak se ve mně něco zlomilo a řekla jsem si, že si pro jistotu ještě jednu položku střelím,“ objasňovala Eva Puskarčíková„A po nástřelu jsme s holkami ještě pokračovaly v rozjíždění a zapomněla jsem, že si mám zásobník ještě doplnit." Dobíjet pak musela jednotlivé náboje ručně.

Jitce Landové se tak otevřela cesta k obhajobě titulu z univerziády v italském Val di Fiemme. „Přiznám se, že je to hezký pocit obhájit titul,“ řekla po závodě spokojená Jitka Landová. Ale i přes zisk zlata byly na Jitce vidět starosti. „Už před úterním sprintem jsem spadla na rameno. A právě teď se ozvalo a dost mě bolí. Snad bude do závodů Světového poháru v Novém Městě na Moravě v pořádku,“ přála si.

Zlato, stříbro, bronz, dvě čtvrtá místa a jedno sedmé místo - takovou bilanci umístění v elitní desítce vezou čeští biatlonisté ze slovenské části Zimní světové univerziády, která bude od 3. února pokračovat ve španělské Granadě.

 

foto: www.biatlon.cz