Čeští biatlonisté sbírají úspěchy nejen ve světovém poháru

Čeští biatlonisté sbírají úspěchy nejen ve světovém poháru

Český biatlon sbírá v posledních letech jeden úspěch za druhým. Medaile z olympijských her, skvělá umístění reprezentantů ve světovém poháru, pořádání vrcholných biatlonových akcí. S tím vším se musel český biatlon v nedávné době "vypořádat". 

Naši biatlonisté jsou ale mezi nejlepšími i v těch závodech, které nejsou tolik medializované. V době, kdy je na programu pauza mezi závody světového poháru, se koná otevřené mistrovství Evropy v biatlonu juniorů a dospělých v estonském Otepää. Slovenské Osrblie, potažmo Štrbské pleso, pak hostí část soutěží Světové zimní univerziády, mezi kterými je i biatlon.

V Estonsku se skvěle daří českým juniorům. Jessica Jislová skončila ve vytrvalostním závodě na 12,5 km na čtvrtém místě. O titul mistryně Evropy ji připravila jedna jediná chyba na střelnici, které se dopustila při druhé položce vleže. Skvělým sedmým místem se na úvod evropského šampionátu blýskl Adam Václavík (závod na 15 km), který má výbornou běžeckou formu, ale na střelnici podal nevyrovnaný výkon. Sedmé místo Adama Václavíka napodobila mezi ženami na 15 km trati i Bára Tomešová.

Velikým a milým překvapením bylo mezi juniory 15. místo Milana Žemličky, který je věkem stále ještě dorostenec. Vypadá to, že nám roste další skvělý biatlonový reprezentant.

Slovenská univerziáda přinesla českému biatlonu další medaili do již tak bohaté sbírky. Jitka Landová, která je již nedílnou součástí české výpravy ve světovém poháru, získala bronz ve sprintu na 7,5 km. Čtvrté místo ve stejném závodě obsadila další česká účastnice světového poháru a členka úspěšné ženské štafety Eva Puskarčíková. I Michal Krčmář doběhl ve sprintu mužů na čtvrtém místě.

Už za týden, 6. února, startuje jeden ze sportovních vrcholů v České republice, závody světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě a úspěchy našich biatlonistů jsou tou nejlepší pozvánkou na jeho sledování.