České biatlonistky opět ovládly štafetu!

Druhé vítězství během jediného týdne!

České biatlonistky opět ovládly štafetu!

České biatlonistky vládnou týmové disciplíně! Minulý týden v Oberhofu vyhrály Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková štafetový závod žen a ukončily tak 17leté čekání českých fanoušků na vítězství v této atraktivní disciplíně. Na další vítězství jsme ovšem tak dlouho čekat nemuseli. České reprezentantky zvítězily ve štafetě v Ruhpoldingu o parník a navrch ještě stylem start - cíl!

Závod skvěle rozběhla Eva Puskarčíková, která se po celý svůj úsek držela na čele závodu a dařilo se jí také na střelnici, kde neudělala jedinou chybu. S náskokem 25,8 vteřiny předávala štafetu Gabriele Soukalové. Ta na střelnici sice třikrát dobíjela (jednou vleže a dvakrát vestoje), ale na trati předvedla, že po pomalém rozjezdu do sezóny, je v novém roce opět na vrcholu formy. Jitku Landovou vyslala na trať s neuvěřitelným náskokem 1:07,8 minuty!

Jitka Landová průběh závodu pro české barvy trochu zdramatizovala, když na první střelecké položce vleže třikrát minula a musela tak dobíjet a vyrovnat se s hrozbou trestného okruhu. Střelecké zaváhání ale napravila a udržela si náskok půl minuty před průběžně druhou Němkou. Položku vestoje zvládla Jitka Landová s jednou minelou a držela si náskok půl minuty, s nímž na trať vyrazila česká finišmanka Veronika Vítková.

Ta stejně jako Gabriela Soukalová předvedla skvělý rychlý běh a na prvním mezičase svého úseku, tedy po 900 metrech, navýšila náskok na druhé Německo o 17 vteřin! Na střelnici při obou položkách jednou dobíjela, ale to nezměnilo nic na skutečnosti, že jí její soupeřky ani zdaleka nedýchaly na záda.

Do cíle přivezla Veronika Vítková českou štafetu na prvním místě s fantastickým náskokem 1:13,3 minuty! Druhé byly Bělorusky a na třetím místě skončily domácí Němky.

Ve čtvrtek je na programu štafetový závod mužů, který se doufejme vydaří lépe, než ten v Oberhofu.

 

foto: www.biatlon.cz