Další stupně vítězů pro Veroniku Vítkovou!

Skvělý víkend české biatlonistky.

Další stupně vítězů pro Veroniku Vítkovou!

Po vítězství ve štafetě a ve sprintu vystoupala Veronika Vítková v německém Oberhofu potřetí na stupně vítězů! Tentokráte vybojovala druhé místo v nedělním závodě s hromadným startem.

Do závodu, ve kterém startuje třicet závodnic, startovaly dvě české reprezentantky. Veronika Vítková a Gabriela Soukalová. Druhá jmenovaná se opět postarala o "rozruch" před samotným startem, kdy se dostavila do startovního prostoru na poslední chvíli a málem nestihla startovní výstřel.

I v neděli se musely závodnice vypořádat nejen s těžkou tratí, kterou poznamenalo pro zimní sporty nepříznivé počasí, ale i s větrem. Obě české reprezentantky se ale s všemi nástrahami vypořádaly skvěle. Na střelnici se shodně dopustily dvou minel, ale na trati si vedly velmi dobře. Veronika Vítková do cíle doběhla na druhém místě, 14 sekund za vítěznou Běloruskou Domračevovou. Třetí skončila Norka Eckhoffová. První desítku uzavřela druhá česká reprezentantka Gabriela Soukalová.

Závod s hromadným startem měli na programu i muži. I zde Českou republiku reprezentovali dva závodníci. Skvěle se vedlo Michalu Šlesingrovi, který do cíle doběhl na vynikajícím pátém místě. Ondřej Moravec do cíle dorazil na místě třináctém. Vítězem mužského závodu, který také ovlivnil velmi silný a proměnlivý vítr, se stal Francouz Fourcade.

Už ve středu 14. ledna pokračuje světový pohár závody v Ruhpoldingu, kde mohou čeští závodníci na své skvělé výkony navázat.

 

foto: www.biatlon.cz