Ocenění pro reprezentační potápěče

Vyhodnocení reprezentace za rok 2014.

V sobotu 10. ledna se ve sportovním areálu TEPFAKTOR v Chotilsku uskutečnilo vyhodnocení reprezentace českých potápěčů. Akci společně pořádaly Svaz českých potápěčů a Svaz potápěčů Moravy a Slezska.

Uplynulý rok byl pro české potápěče velmi úspěšný. Celkem si ze soutěží mistrovství světa a Evropy přivezli sedm mistrovských titulů, čtyři stříbrné medaile a devět bronzových medailí.

Mezi oceněnými potápěči byli např. Klára Křepelková, Gabriela Horáková, Ondřej Dofek, Jakub Jarolím či Martin Mazáč, medailisté věnující se plavání s ploutvemi. V kategorii orientační potápění byli oceněni Zuzana Štěpánková, Vendula Resová, Jakub Němeček, Lukáš Silný, Jakub Valníček, Eliška Šimůnková nebo Lucie Žížalová.

V rámci slavnostního vyhodnocení reprezentace za rok 2014 byli vyhlášeni i vítězové českého poháru v orientačním potápění. Mezi ženami došlo v konečném součtu k rovnosti bodů, a tak si pohár společně odnesly Eliška Šimůnková a Zuzana Štěpánková. V mužské kategorii byl v českém poháru nejúspěšnější Jakub Němeček.

Ocenění všem vyhlášeným sportovcům předali společně prezident Svazu českých potápěčů Pavel Macura a prezident Svazu potápěčů Moravy a Slezska Ivan Kratochvíl.

V roce 2015 se na vrcholné soutěže můžeme těšit i v České republice. Liberec bude hostit mistrovství světa dospělých orientačním plavání.