České biatlonistky ovládly štafetu!

Vítězství v této disciplíně si připsaly po 17 letech.

Skvělý vstup do nového roku zažily české biatlonistky. Ženská štafeta ve složení Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková vyhrála závod Světového poháru v německém Oberhofu.

Před rokem na olympiádě v Soči byly české reprezentantky čtvrté, v prosinci na Světovém poháru v Hochfilzenu třetí a nyní dosáhly na metu nejvyšší. Stalo se tak teprve potřetí v historii a po dlouhých 17 letech.

Eva Puskarčíková zvládla svůj první úsek s jedním dobíjením a Gabriele Soukalové předávala štafetu na šestém místě se ztrátou necelých 12 vteřin. Gabriela Soukalová už během jednoho kilometru na trati doběhla čelo závodu a svou první střelbu dojela první. Stejně jako Eva Puskarčíková musela Gabriela jednou dobíjet a navíc se potýkala s "neposednou" hůlkou.

Po první střelbě jí hůlka upadla a po druhé střelbě, kterou zvládla bezchybně, došlo ke kontaktu s fracouzskou závodnicí a česká biatlonistka hůlku dokonce zlomila. I tak ale dokázala předat štafetu na třetím místě se ztrátou 11 vteřin.

Jitka Landová svůj třetí úsek zvládla rovněž skvěle. Stejně jako Eva Puskarčíková a Gabriela Soukalová jednou dobíjela a po druhé střelbě odjížděla ze stadionu na druhém místě se ztrátou pouhých 4 sekund na vedoucí Ukrajinku.

S osmi sekundovým mankem se na trať vydala česká finišmanka Veronika Vítková. Na střelnici sice musela celkem třikrát dobíjet, ale stejně se v těžkých podmínkách vedlo i soupeřkám. Ze střelnice Veronika odjížděla společně s Francouzkou Bescondovou.

Skvělým během si česká reprezentantka vytvořila náskok a do cíle přijela s osmi vteřinovým náskokem na druhou Francouzku. Třetí byly Bělorusky se ztrátou více než minutu.

Ve čtvrtek se mohou o stejný úspěch pokusit i muži. Jejich závod startuje ve 14:10.