Tři starty = tři tituly z MS!

Tomáš Vojík je trojnásobný mistr světa v letním biatlonu!

Tři starty = tři tituly z MS!

Smíšená štafeta, sprint, stíhací závod. Všechny tři disciplíny na MS v letním biatlonu v ruské Ťumeni mají jedno společné. Jméno vítěze! Tím je jilemnický biatlonista Tomáš Vojík!

V juniorské kategorii nenašel český reprezentant přemožitele. V posledním závodě si dovolil dvě chyby na střelnici. I přes to ale všechny své soupeře porazil. 

"Před šampionátem jsem o něčem takovém vůbec nesnil a jsem teď za všechny ty zlaté opravdu hodně šťastný. Ale i přes tyto krásné výsledky si uvědomuju, kolik mám před sebou ještě práce. Vlastně se musím zlepšit úplně ve všem,“ prohlásil po závodě český reprezentant, který se tak rozloučil s juniorskou reprezentací jak nejlépe mohl.

Skvělé vystoupení českých juniorů a juniorek na MS podtrhla třetím místem Jessica Jislová. Čtvrtou příčku v závodě žen obsadila Gabriela Soukalová. Šestý skončil v závodě juniorů Adam Václavík, Ondřej Moravec mezi muži obsadil sedmou pozici, Michal Šlesingr a juniorka Lucie Charvátová obsadili shodně osmou příčku. Jitka Landová doběhla desátá, Veronika Vítková šestnáctáJaroslavu Soukupovi v cíli patřila 29. pozice. Češi se v stíhacím závodě trápili se střelbou.

To ale nic nemění na tom, že tento šampionát byl pro české barvy velmi úspěšný. Celkem čeští reprezentanti na Sibiři vybojovali sedm cenných kovů - pět zlatých, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili - a stali se i vítězi v medailovém pořadí národů.

"Chtěli jsme dobře reprezentovat zejména ve smíšených štafetách, které byly Memoriálem Václava Fiřtíka. To se v obou kategoriích podařilo. A zisk pěti individuálních medailí a další umístění v elitní desítce ukázaly, že jsme konkurenceschopní i na kolečkových lyžích,“ uzavřel šampionát šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář.

 

foto: www.biatlon.cz