Medailová sbírka se rozrůstá

Češi září na MS v letním biatlonu!

Medailová sbírka se rozrůstá

Po výtečném zahájení MS v letním biatlonu na kolečkových bruslích neusnuli čeští reprezentanti na vavřínech a dál bojují o cenné kovy. Ve čtvrtek se podařilo smíšeným štafetám (seniorské i juniorské) vybojovat s velkým náskokem na soupeře dvě zlaté medaile.

Třetí titul mistra světa pro Českou republiku získal junior Tomáš Vojík a obhájil tak své prvenství z loňského roku. Soupeře Tomáš Vojík porazil o více jak minutu. "Tomášův výkon byl naprosto suverénní. Předvedl velikou kvalitu v běhu a střílel v obou položkách bezchybně. Prostě mu dnešní závod chutnal,“ prohlásil po závodě trenér juniorů Vlastimil Vávra.

Další čeští reprezentanti Adam Václavík obsadil 12. místo a David Tolar skončil 13.

Pro první velkou biatlonovou medaili si v pátek doběhla i juniorka Lucie Charvátová, svěřenkyně trenéra Zdeňka Vítka, která se ještě před půl rokem věnovala klasickému lyžování. V ruské Ťuměni si doběhla pro stříbro i přes dvě chyby na střelnici. "Podmínky dnes byly těžké, závodilo se za bouřky. Holky ulehaly přímo do louže. A střelbu z louže příliš často netrénujeme,“ smál se po závodě trenér Zdeněk Vítek.

Ani další české juniorky se neztratily ve výsledkové listině. Jessica Jislová si ze závodu odnesla pátou příčku a Kristýna Černá uzavřela elitní desítku závodnic.

"Zahanbit" se nenechala ani reprezentace seniorská. Celkově pátou medaili a čtvrtou zlatou pro české barvy vybojoval i český biatlonový král uplynulé sezóny Ondřej Moravec! Do cíle dorazil s náskokem 6,5 s a v závodě na střelnici jednou chyboval.

"Nečekal jsem to až tak hrozné. V posledním kole jsem toho měl opravdu dost. Závodíme tady na jiném typu lyží, než používáme v tréninku. Jsou pomalejší a vyžadují silovější projev,“ sděloval po závodě vyčerpaný vítěz.

Michal Šlesingr obsadil celkově páté místo. První desítku vybojovala i Veronika Vítková, když v závodě žen doběhla sedmá. Jaroslav Soukup se na střelnici dopustil tří chyb a celkové obsadil 24. místo. Gabriela Soukalová chybovala čtyřikrát a celkově jí patřila 16. příčka.

 

foto: www.bitlon.cz

---
-