První den MS v letním biatlonu = dva české tituly!

Závod smíšených štafet byl poctou Václavu Fiřtíkovi.

První den MS v letním biatlonu = dva české tituly!

V ruské Ťuměni byl ve čtvrtek 21. srpna zahájen světový šampionát v letním biatlonu na kolečkových lyžích a hned první disciplína přinesla českým barvám mimořádný úspěch

Závod smíšených štafet byl pořadateli vyhlášen jako memoriál Václava Fiřtíka, dlouholetého prezidenta Českého svazu biatlonu, který v březnu letošního roku náhle zemřel. A českým reprezentantům se podařilo jeho památku uctít hned dvěma zlatými medailemi!

Kvarteto ve složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Ondřej Moravec a Michal Šlesingr doběhlo do cíle závodu s téměř dvouminutovým náskokem na druhé Ukrajince a třetí Slovinci ztratili minuty téměř tři.

„Jsem moc rád, že jsme splnili cíl, se kterým jsme na Sibiř jeli, a to důstojně uctít památku Václava Fiřtíka,“ prohlásil po závodě finišman českého kvarteta Michal Šlesingr.

Čechům se velmi vydařila střelba. Ze 40 ran dobíjeli pouze třikrát. Ondřej Moravec a Gabriela Soukalová zvládli své úseky bez dobíjení, Veronika Vítková dobíjela jednou a Michal Šlesingr dvakrát.

Zlatý úspěch si domů přivezou i čeští junioři, kteří ve složení Jessica Jislová, Kristýna Černá, Adam Václavík a Tomáš Vojík porazili druhé Rusko téměř o minutu a půl. Třetí skončila Ukrajina, která na české vítěze ztratila dvě a tři čtvrtě minuty. 

„Vyhrát mistrovství světa to se nestává každý den! Jsme rádi za to, co jsme dokázali. Navíc vše umocnil velký zážitek z poslechu naší státní hymny na stupních vítězů,“ sdělil Adam Václavík.

 

foto: www.biatlon.cz