Rekord pokořen!

Test pod záštitou ÚAMK. 

Rekord pokořen!

ŠKODA Octavia GreenLine dojela z Prahy na Nordkapp na 2 nádrže, celkem přes 3 500 km.

Expedice Nordkapp úspěšně dorazila do svého cíle. 2. 8. 2014 vyjeli Marek Tomíšek a Lukáš Kubiena s vozem ŠKODA Octavia GreenLine, poskytnutým od ŠKODA AUTO, z jihu Prahy, kde překročili 50. rovnoběžku a v doprovodu dodávky UAMK vyrazili přes Něměcko a Dánsko, aby mohli celou cestu zdolat po vlastní ose, bez použití trajektu, do švédského Stockholmu, za kterým proběhlo po1 804 kmprvní tankování. Na průběh celé trasy včetně tankování dohlížel zástupce UAMK, který opět zapečetil nádrž a expedice pokračovala dále na sever.

Ve Finsku překročili polární kruh, setkali se s prvními soby na cestě a pokračovali přes náhorní planinu, kterou prochází hranice Finska s Norskem, právě do Norska, kde za městem Alta překročili významnou 70. rovnoběžku a tím zdolali poloviční vzdálenost z Prahy k severnímu pólu. Odtud to již nebylo na Nordkapp daleko, a tak po třech hodinách jízdy již projížděli6 870 mdlouhý Nordkapptunnelen, který klesá až do hloubky212 mpod mořem, a po několika kilometrech dojeli k jediné čerpací stanici na Nordkappu, která je zároveň nejsevernější čerpací stanicí v Evropě. Podařilo se to i díky podpoře doprovodného vozidla UAMK.

Celkem tak ŠKODA Octavia GreenLine najela na 2 nádrže 3 524 km. Sejmutí pečetě a závěrečné tankování opět kontroloval zástupce UAMK. Součet obou tankování je 103,58 l nafty, z čehož vyplývá spotřeba 2,94 l/100 km. Octavia GreenLine tedy v tomto extrémním testu obstála a Marek Tomíšek s Lukášem Kubienou dokázali, že se s ní dá jet.

 


Text, foto: Ústřední automotoklub České republiky

---
---
-