Nový prezident biatlonu

Valná hromada zvolila nové vedení svazu.

Nový prezident biatlonu

Jednání Valné hromady ČSB se uskutečnilo v sobotu 17. května. 80 z 86 delegátů zvolilo do funkce prezidenta svazu Jiřího Hamzu, který tak v čele svazu nahradí nečekaně zesnulého Václava Fiřtíka.

Současně byl zvolen i šestičlenný výkonný výbor, ve kterém kromě nového prezidenta Jiřího Hamzy zasednou Vlastimil Jakeš, Martin Novotný, Vlastimil Vávra, Libor Vlček a Vojtěch Židáček.

"Určitě navážeme na práci Václava Fiřtíka, úspěchy našich sportovců i rozvoj základny v posledních letech. V první řadě chceme nyní stabilizovat reprezentační realizační tým, který, věřím, se udrží ve světové špičce. Dále budeme chtít nadále bojovat o medaile na světových šampionátech, přestože to nebude vůbec jednoduché. Musíme také podpořit děti a jejich zájem o biatlon, a to jak po stránce materiálové, tak i trenérské," prohlásil Jiří Hamza.

Zároveň si nové vedení dalo za cíl udržet silnou pozici v rámci Mezinárodní biatlonové unie IBU, ve které byl Václav Fiřtík viceprezidentem pro rozvoj. Volební kongres se bude konat letos v létě v Kyjevě.

"Někdo z našeho svazového týmu bude určitě kandidovat i do vedení Mezinárodní biatlonové unie. Kdo a pro jakou oblast to bude, ještě důkladně zvážíme," dodal Jiří Hamza.

Schválen byl také i dlouhodobý plán rozvoje, v jehož rámci je naplánována i kandidatura na pořádání světových šampionátů v letech 2019 - 2021.