Grand Prix Fitasc Compak sporting

První závod premiérového seriálu Středoevropského poháru.

Ve dnech 19. - 20. dubna 2014 se v areálu Sudického Dvora u Boskovic uskutečnil první závod premiérového seriálu Středoevropského poháru v disciplíně Compak sporting.

V Sudicích se utkalo celkem 55 střelců z deseti evropských zemí (Belgie, Dansko, Francie, Nizozemsko, Maďarsko, Polsko, Rakousko, Rusko, Litva a Česká republika). Střílelo se na 200 terčů systémem 100 + 100.

Na každý den závodu byla vylosována schémata (pořadí a počty terčů a dvojterčů na jednotlivých stanovištích). Na technickou stránku závodu dohlížel John Hensen z Dánska, který je členem technické komise CS.

Organizaci závodu zajišťoval SSK Drexler, který je provozovatelem střeleckého areálu Sudický Dvůr. Nově byla 4 střeliště osazena automatickým vypouštěním s mikrofony. Tento systém je variabilní pro všechny disciplíny (trap, skeet, lovecký parcour). Během závodu Grand Prix FITASC Compak sporting se systém dobře osvědčil, neboť i v silném větru fungoval bez problémů.

Díky sponzorům byli závodníci na stupních vítězů oceněni hodnotnými cenami. Vítěz kategorie OPEN vyhrál brokovnici Bretta 686 a nejlepší veterán brokový automat Fausti. Další ocenění si odnesli náboje Cheddite, Baschieri a Pellagri a doplňky značky Bretta.