Světový pohár v ploutvovém plavání poprvé v ČR

V Praze se sejde světová špička ploutvového plavání.

Světový pohár v ploutvovém plavání poprvé v ČR

Ve dnech 25. - 27. dubna se v Praze poprvé uskuteční závod Světového poháru v ploutvovém plavání. V bazénu Šutka v pražských Kobylisích proběhne páté kolo tohoto závodu.

O tom, že se jedná o mimořádnou akci svědčí fakt, že jde po mistrovství světa a Evropy o třetí nejdůležitější závod, který Mezinárodní potápěčská federace (CMAS) pořádá. Na rozdíl od MS a ME, které jsou jednorázovými závody a kde každou zemi mohou v jednotlivých disciplínách reprezentovat pouze dva zástupci, je Světový pohár soutěží klubovou, přičemž počet klubů není omezen. Množstvím závodníků tak Světový pohár převyšuje oba šampionáty.

Rozhodnutím přidělit pořadatelství jednoho kola Světového poháru České republice dala CMAS najevo, že si je vědoma a váží si výsledků českých sportovních potápěčů, se kterými je třeba na mezinárodní scéně počítat.

Jakub Jarolím získal v loňském roce historicky první titul mistra světa v bazénových disciplínách, Klára Křepelková, česká juniorská reprezentantka, dosáhla ve své kategorii celkového prvenství ve Světovém poháru. Klub Laguna Nový Jičín pak ve finále Světového poháru obsadil druhou příčku.

Závod proběhne dle pravidel CMAS a nad rámec předepsaných disciplín se uskuteční i dvojboj na 400 a 800m pod vodou s přístrojem pod názvem Zlatá ploutev Prahy, který navazuje na více než třicetiletou tradici stejnojmenného závodu, kterou chtějí pořadatelé oprášit.

Slavnostní zahájení proběhne v sobotu 26.4. v 15:00 v Aquacentru Šutka v Praze. Vstup na akci je zdarma. Přenosy bude také vysílat televize Sport 5. Další podrobnosti včetně kompletního programu naleznete na stránkách http://www.svazpotapecu.cz/aktuality_akce/1135/