Valašská rally 2014

První podnik Mezinárodního mistrovství České republiky.

Valašská rally patří ke stálicím české rallyové scény. Nabízí jedny z nejtěžších tratí na území ČR. V posledních letech zažívá závod své slabší i silnější chvilky. Centrem tohoto závodu konaného již od roku 1982 je Valašské Meziříčí.

Letos byl závod na programu první dubnový víkend. Start i cíl byl na náměstí Míru. Závodní trať vedla přes Vsetínsko, Kroměřížsko, Přerovsko a Novojičínsko zpět do Valašského Meziříčí. Od roku 1990 je Valašská rally zařazena do seriálu podniků Meziárodního mistrovství České republiky. Několik desítek posádek se během dvoudenní rally muselo vyrovnat s deseti rychlostními zkouškami v celkové délce přes 150 kilometrů.

Kromě výše uvedeného zařazení se pořadatelé valašské automobilové soutěže z AutoMotoKlubu Rallye Sport - Vsetín rozhodli vrátit k tradici z minulých let a třiatřicátou "Valašku" oficiálně uspořádlali jako Memoriál Jiřího Sedláře. V polovině srpna (13. 8. 2014) totiž uplyne pětadvacet let od tragické chvíle nedaleko Valašského Meziříčí, jejíž obětí se jeden z největších talentů tehdy československého rallysportu, Jiří Sedlář, stal.

Vítězem letošní "Valašky" se stal Karel Trněný s vozem Škoda Fabia WRC. Druhý skončil s odstupem 6,5 sekundy Jan Sýkora, třetí místo obsadil Jan Dohnal, který měl v cíli ztrátu patnáct sekund