48. ročník Rallye Český Krumlov

Poprvé v historii se tradiční soutěž uskutečnila v podzimním termínu.

48. ročník Rallye Český Krumlov

48. ročník přinesl hned několik dalších překvapení. Jde nejen o samotného vítěze, kterým se stal Václav Pech se spolujezdcem Petrem Uhlem. Za „vítěze“ lze také jednoznačně nazvat pořadatele, kterým je ÚAMK Automotoklub Rallye Český Krumlov. A vynechat nelze ani plejádu vynikajících jezdců, vítězů minulých ročníků, kteří se sešli před závodem na setkání legend. Ocenění a poděkování u příležitosti oslav 50. výročí založení Rallye Český Krumlov na adresu motoristických osobností zazněla i z úst prezidenta ÚAMK JUDr. Oldřicha Vaníčka.

Mimořádnou událostí oslav 50. výročí založení Rallye Český Krumlov se stalo setkání legend, tedy vítězů minulých ročníků. Šlo o výjimečná a v řadě případů velmi milá setkání například současných jezdců s úspěšnými posádkami Ladislav Křeček – Jan Krečman, Václav Blahna – Pavel Schovánek nebo Jiří Urban – Jaroslav Mareček. Kromě Jana Kopeckého a Václava Pecha s Petrem Uhlem si pro ocenění, která předával také prezident ÚAMK JUDr. Oldřich Vaníček, přišly na pódium v nově opraveném pavilonu Z českobudějovického výstaviště i další osobnosti motosportu. Byli mezi nimi také Emil Triner, zakladatel jihočeského podniku Stanislav Fošum nebo dlouholetý pořadatel František Ziegelbauer. Pozvání organizátorů přijali rovněž zlatí medailisté z kategorie historiků – Miroslav Janota a dvojice Jan Krejča – Pavel Šárka. Největší aplaus sklidil Petr Gross, jenž následující den usedl na trati městské speciálky, exhibiční XIII. Rallye Legendy Show, do vozu Škoda 130 RS po boku Romana Kresty.

Ve dvou víkendových dnech pak na jezdce, ale i diváky čekalo celkem 12 rychlostních zkoušek na 6 úsecích. Václav Pech se spolujezdcem Petrem Uhlem porazili se svým vozem Ford Focus RS WRC 06 největšího favorita Jana Kopeckého. Pech se postavil na jihu Čech na stupně vítězů už posedmnácté a stal se v tomto směru rekordmanem soutěže.

„V neděli nás čekaly nejtěžší rychlostní zkoušky. Při ranních průjezdech bylo mokro a trať klouzala, při druhých už trať přece jen oschla. Drželi jsme velice dobré tempo a hlavně závěrečná pasáž na Malontech, to bylo nádherné svezení. Pro nás bylo klíčové porazit především Honzu Černého, abychom se probojovali na třetí místo v mistrovství republiky,“ potvrdil Václav Pech.

Zklamán ale nebyl ani druhý v cíli Jan Kopecký. „Přiznávám, že jsem hůř hledal motivaci, a samozřejmě jsem nechtěl rozbít auto. S Vaškem jsme se vždycky přetahovali o sekundy a stejně to bylo i tentokrát,“ nechal se slyšet v cíli.

Jaké jsou tedy oficiální výsledky a časy jezdců?

Výsledky 48. ročníku Rallye Č. Krumlov: 1. Pech, Uhel (Ford Focus RS WRC 06) 1:16:55,8, 2. Kopecký, Hloušek (Škoda Fabia Rally2 evo) +3,5, 3. Černý, Černohorský (Škoda Fabia Rally2 evo) +1:12,5, 4. Jakeš, Machů (Škoda Fabia R5) +2:43,9, 5. Březík, Krajča (Škoda Fabia R5) +2:55,5, 6. Stříteský, Hovorka (Škoda Fabia R5) +3:26,7.

Přidáváme ještě konečné pořadí mistrovství republiky, protože Rallye Český Krumlov byl závěrečným podnikem: 1. Kopecký (Škoda Fabia Rally2 evo) 313,5 bod, 2. Mareš (Škoda Fabia Rally2 evo) 241, 3. Pech (Ford Focus RR WRC 06) 196, 4. Černý (Škoda Fabia Rally2 evo) 178, 5. Stříteský (Škoda Fabia R5) 153, 6. Jakeš (Škoda Fabia R5) 144,5.

Jak tedy zhodnotit 48. ročník Rallye Český Krumlov, který se konal v roce 50. výročí existence tohoto závodu, který je významnou akcí ÚAMK? Prezident ÚAMK JUDr. Oldřich Vaníček konstatoval: „Novinky v programu – podzimní termín, noční jízdy, stejně jako setkání legend motosportu, nebo sportovní úroveň soutěže a konkrétně souboj o vítězství dvojice posádek, to všechno přispělo k tomu, že šlo o nezapomenutelný zážitek. Oslavu automobilového sportu. Kdo tam nebyl, může jen litovat.“   

Text, foto: ÚAMK

--