Závodníci v klasických disciplínách CTIF se znovu sešli na MČR ve Dvoře Králové

Letos bojovali i o kvalifikaci na olympiádu ve slovinském Celje.

Závodníci v klasických disciplínách CTIF se znovu sešli na MČR ve Dvoře Králové

V neděli 26. září se na stadionu ve Dvoře Králové nad Labem sešlo 16 družstev, aby poměřily své síly v klasických disciplínách CTIF. Letos se konal už XII. ročník tohoto mistrovství ČR. Soutěžilo se ve dvou disciplínách, ve štafetě a v požárním útoku. Soutěž byla hodnocena podle soutěžního řádu mezinárodní hasičské soutěže v klasických disciplínách CTIF, kde každý člen týmu má přesně předepsané úkony, které provádí. Vítězství v kategorii mužů se vrátilo po roce zpět do rukou závodníků z HZS Královehradeckého kraje, v kategorii žen naopak zůstalo u závodnic z Pískové Lhoty.

Součástí slavnostního vyhodnocení mistrovství bylo také vyhlášení celkových výsledků Ligy CTIF 2021. Liga se skládala ze tří závodů, které se postupně uskutečnily ve Vlčnově, v Praze a ve Velkém Meziříčí. Vítězem se v kategorii mužů stal tým HZS Královéhradeckého kraje a v kategorii žen zvítězilo družstvo SDH Nová Paka. Václav Novotný z HZS Královehradeckého kraje k výkonu svého týmu uvedl: „Mám radost hlavně za moje kolegy, kteří celý rok pravidelně trénovali, je to zasloužená odměna za celoroční dřinu, objeli jsme kromě jednoho závodu celou ligu, kde se nám střídavě dařilo, ale na dnešek jsme formu naladili dobře a úspěch se dostavil.“

Kromě snahy všech družstev o co nejlepší umístění, hrál důležitou roli celkový bodový součet, který družstva, která kvalifikační limit ještě splněný neměla, mohl posunout právě mezi týmy, které se připravované olympiády ve slovinském Celje v roce 2022 budou moci zúčastnit.

 

Mistry republiky v klasických disciplínách CTIF se stali:

Muži A (do 30 let): SDH Frýdek

Muži B (nad 30 let): SDH Chlumec nad Cidlinou

Ženy A (do 30 let): SDH Písková Lhota

Ženy B (nad 30 let): SDH Velké Meziříčí

Muži B profi: HZS Královéhradeckého kraje

Absolutní vítězky: SDH Písková Lhota

Absolutní vítěz muži: HZS Královéhradeckého kraje

 

Irena Špačková (SH ČMS), foto: archiv SH ČMS

---
--