Raftaři uzavřeli letošní závodní sezónu na Trnávce

Mistrovství České republiky, Evropský a Český pohár v raftingu.

Raftaři uzavřeli letošní závodní sezónu na Trnávce

Druhý zářijový víkend uzavřel letošní českou raftovou sezónu. Na Trnávce v obci Želiv na Vysočině proběhly poslední závody ve slalomu, sprintu, hlídkách a ve sjezdu, uzavřel se seriál Mistrovství České republiky a Českého poháru, známe také složení reprezentačních posádek. Šlo tedy o hodně a na jedné z nejobtížnějších vodáckých tratí se kvůli posledním důležitým bodům sjela kompletní česká raftařská špička plus několik zahraničních posádek.

Pořadatelé zajistili dokonalé počasí a vodáci si užívali všech poloh tohoto krásného sportu, od náročné vody ve slalomové dráze až po romantická zákoutí nedělního sjezdu. Závodilo se jako vždy tvrdě, ale čestně a podle pravidel.

V neděli odpoledne již bylo rozhodnuto o následujícím konečném pořadí v jednotlivých disciplínách. Mistry ČR na čtyřkových raftech R4 mužů se po závodech ve sprintu (České Vrbné), sjezdu (Lipno) a slalomu (Trnávka) stala posádka TR HIKO s celkovým počtem 837 bodů. Druhé místo patřilo posádce PRSI Team Mladá Boleslav (795 b.) a třetí TR ZUBR (795 b.). V ženské kategorii zvítězila v Mistrovství ČR posádka MB Bohouš a jeho parta (809 b.), druhé byly Kočičky Letohrad (722 b.) a třetí TR Omega Tygříci (672 b.).

V rámci Českého poháru R4 mezi muži celkově zvítězila posádka RK Troja, druhá byla posádka TR HIKO a třetí PRSI Team Mladá Boleslav. V kategorii žen brala v celkovém hodnocení Českého poháru R4 prvenství posádka TR Omega Tygříci, druhá byla posádka RK Troja – Čoromoro a třetí pak Kočičky Letohrad.

O mistrech republiky šestičlenných raftů se rozhodlo již po závodech ve sjezdu na Lipně na konci srpna. Těmto závodům předcházel ještě červnový slalom a sprint v Roudnici nad Labem. Titul mistrů ČR 2021 kategorie R6 si mezi muži vybojovala posádka PRSI Team Mladá Boleslav, druzí skončili TR ZUBR a třetí Bestie Team Troja. Mezi ženami se mistryněmi staly závodnice TR Omega Tygříci, celkové druhé místo braly RK Troja ženy a třetí skončily Kočičky RK Troja.

Kompletní výsledky MČR, ČP všech kategorií a složení reprezentace najdete v souhrnném článku na kanoe.cz. Fotogalerie z Trnávky – slalom, sprint, hlídky, vyhlášení a sjezd.

Zdroj: Jan Vávra (ředitel závodu, RK Stan), kanoe.cz. Foto: Václav Kolář.

---
---