Druhý soutěžní den mistrovství přinesl dvojnásobný zlatý úspěch!

Karolina Vyvialová a Pavel Krpec jsou mistry světa v běhu na 100 m s překážkami.

Druhý soutěžní den mistrovství přinesl dvojnásobný zlatý úspěch!

Mistrovství světa v požárním sportu v pátek pokračovalo na stadionu FK Shakhter disciplínou běh na 100 metrů s překážkami. Po čtyřech letech máme opět vítěznou dvojici mistrů světa. Po Danu Klvaňovi a Šárce Jiroušové, kteří získali zlaté medaile v Izmiru v roce 2017, se to letos podařilo Pavlu Krpcovi a Karolině Vyvialové. 

Při disciplíně běh na 100 m s překážkami závodník překonává bariéru, za kterou sbírá dvě hadice, dále musí přeběhnout dlouhou kladinu, poté napojí dvě hadice do sebe, pak na proudnici a také do na dráze postaveného rozdělovače.

V kategorii žen si už od samého začátku závodu nejlépe vedla Karolina Vyvialová, která s časem 16,29 s postoupila do semifinále ze základních rozběhů. Do finále pak postoupily čtyři závodnice se čtyřmi nejlepšími časy. Karolina zabojovala a čas 16,21 s ji posunul mezi nejlepší čtyřku. Finálový běh zvládla s jistotou a na výsledkové tabuli svítil nejrychlejší čas 16,11 s na dráze, kde běžela česká reprezentantka, která se tak stala novou světovou šampionkou. V celkovém součtu družstev obsadily naše závodnice třetí místo, před druhými Běloruskami a Ruskami.

Mezi muži byla konkurence vysoká, jelikož zastoupení mužských týmů je na MS širší. Čeští reprezentanti se snažili zajistit si alespoň jedním pokusem dobrý čas pro tým. Kapitán týmu Pavel Krpec je zkušený závodník, na mistrovství světa nestartoval poprvé, ale titul mistra světa z individuální disciplíny mu dosud stále chyběl. Do semifinálových rozběhů postoupil s časem 15,40 s, do finále s časem 15,79 s. V konečném rozběhu se prokázaly jeho dlouholeté zkušenosti a výsledný čas 14,90 s potvrdil titul absolutního vítěze a Pavel se stal novým mistrem světa. V konečném součtu družstev se muži dostali na třetí pozici, druzí skončili Bělorusové a první Rusové.

Mistrovství pokračuje v sobotu štafetami 4 x 100 metrů s překážkami.

Irena Špačková (SH ČMS), foto: archiv SH ČMS

---
---
-