Václavu Fiřtíkovi na cestu do biatlonového nebe

Vyjádření předsedy Sdružení Zdeňka Ertla k úmrtí Václava Fiřtíka, prezidenta Českého svazu biatlonu.

Václavu Fiřtíkovi na cestu do biatlonového nebe

„Zpráva o náhlém úmrtí našeho kolegy a přítele Václava Fiřtíka nás zastihla nečekaně a bolestně. Jen těžko se totiž můžeme smířit se ztrátou člověka, který byl na vrcholu svých sil a stále plný tvůrčích nápadů i plánů. Jeho ztráta je nesmírně citelná, protože naše řady opustil muž, jenž byl nejen smělým vizionářem sportovní, především biatlonové budoucnosti, ale také velice úspěšnou a respektovanou osobností.

Pro jeho osobní a manažerské kvality ho právem uznávali biatlonoví závodníci, činovníci a příznivci v České republice i daleko v zahraničí. A jeho pracovitost, organizační schopnosti, spolehlivost, a pokud bylo třeba, také zarputilost jsme mnohokrát ocenili i při jeho činnosti ve prospěch našeho Sdružení. Jako jeho místopředseda pro nás představoval klíčového partnera i důležitého motivátora. Byl přemýšlivý, dokázal předvídat i poradit, vždy dodržel své slovo a nikdy se nebál vyslovit názor, ať už zněl jakkoliv kriticky. Spolupracovat s Václavem Fiřtíkem bylo opravdovým přínosem i ctí.

Stal se duchovním otcem historických úspěchů českého biatlonu. Obrovský dík a symbolický pomník mu nepochybně patří za skvěle uspořádané mistrovství světa v loňském roce v Novém Městě na Moravě i za neuvěřitelný výkonnostní vzestup biatlonových reprezentantů a medailovou sbírku v olympijském Soči. Svým milovaným sportem každodenně žil a neustále pro něj vymýšlel a připravoval nové aktivity či návrhy na zlepšení podmínek.

Václav Fiřtík odešel do biatlonového nebe. V našich myslích a vzpomínkách však zůstane zapsaný jako poctivý, upřímný, sympatický a zásadový chlap, jehož lidský i pracovní odkaz si budeme stále připomínat. Jako by si jen na okamžik odskočil od rozdělané práce...

Čest jeho památce!“

ZDENĚK ERTL

předseda Sdružení sportovních svazů ČR

V Praze, 29. března 2014