Dvojnásobnými Mistry ČR 2020 ve sjezdu se stali raftaři z mladoboleslavské posádky PRSI tým

Čertovy proudy pod Lipenskou přehradou vodáky opět prověřily.

Dvojnásobnými Mistry ČR 2020 ve sjezdu se stali raftaři z mladoboleslavské posádky PRSI tým

Poslední srpnový víkend byl tradičně vodáckým svátkem, jednou za rok si totiž mohou závodníci všech vodních sportů na divoké vodě užít nádhernou a velmi obtížnou trať Vltavy pod Lipenskou přehradou. Raftaři bojovali o tituly Mistrů České republiky ve sjezdu v kategorii R4 i R6.

Muži závodili v obou kategoriích čtyř i šestičlenných posádek na trati vedoucí přes tu vůbec nejtěžší část, přes Čertovy proudy. V obou kategoriích vyhrála a vybojovala tak titul Mistrů České republiky v raftingu, ve sjezdu R4 i R6 mladoboleslavská posádka PRSI Team (Irain, Šantora, Jelínek, Švadlena + Slanina st. i ml.).

Mezi ženami zvítězila v kategorii R4 a Mistryněmi České republiky 2020 se stala prostějovská posádka TR Omega Tygříci, která zvítězila také i v kategorii R6. Ženy TR Omega (Kratochvílová, Procházková, Valtrová, Vandasová + Kašparová a Bauerová) byly jedinou ženskou posádkou, která se odvážně pustila na trať přes divoké Čertovy proudy.

Kompletní výsledky z víkendových závodů na Vltavě naleznete zde. Fotky jsou k dispozici na Facebooku.

Seriál raftových závodů po víkendové pauze pokračuje 12. září 2020 závody ČP R4 ve slalomu a sprintu na umělé slalomové dráze v Českém Vrbném u Českých Budějovic. ROHOZEC Cup 2020 bude důležitý především pro nejmladší závodníky. Kategorii U19 – raftaře do 19 let čeká ve Vrbném Mistrovství ČR ve slalomu i sprintu.

Kromě tradičních kategorií – slalomu a sprintu čtyřčlenných člunů, zároveň pokračuje i velmi populární závod ve slalomu dvojic na nafukovacích kánoích Gumotex Baraka Cup 2020. Závody budou jednodenní, neděli mohou závodníci již tradičně využít ke společnému tréninku a také k závodu H2H – tedy paralelnímu závodu dvojic posádek. Propozice závodu v Českém Vrbném naleznete zde.  

Text: Lenka Bauerová (SVo ČR). Foto: Václav Kolář.

---
-