Bikrosklub Řepy hostil akci UCI King of Prague BMX 2020 i se zahraniční účastí

5. a 6. závod STRABAG Českého poháru a olympijská kvalifikace.

Bikrosklub Řepy hostil akci UCI King of Prague BMX 2020 i se zahraniční účastí

Během posledního prázdninového víkendu se na dráze Bikrosclubu Řepy v Praze uskutečnil již 10. ročník mezinárodního dvojzávodu UCI King of Prague BMX 2020/STRABAG Český pohár BMX.Tento závod byl zařazen také do znovuotevřené olympijské kvalifikace pro Tokio 2020/2021. Závodilo se v mistrovských kategoriích Men Elite, Women Elite, Men Junior a Women Junior a dalších kategorií závodníků a závodnic ve věku od 6 let až po dospělé. Během závodního víkendu se na dráze v Řepích prohánělo celkem bezmála 600 soutěžících z 9 zemí (Belgie, Dánsko, Slovensko, Polsko, Lotyšsko, Německo, Švýcarsko, Maďarsko a Česká republika).

Sobotního 5. závodu STRABAG Českého poháru se zúčastnilo 305 závodníků. V nedělním 6. kole STRABAG Českého poháru se pak na start postavilo 291 jezdců.

V mistrovské kategorii Elite Women zvítězila v obou závodech lotyšská závodnice Vineta Petersone. Pro druhou příčku si dojela v obou dnech také Eliška Bartůňková a třetí skončila Michaela Beráková. Na třetí příčce v nedělním závodě vystřídala Češku Berákovou Regula Runge z Německa. Závod juniorek ovládla Michaela Hájková, druhá skončila Polka Aleksandra Ziaja a třetí Kateřina Schwarzová. Ve stejném pořadí dojely závodnice i v neděli.

V kategorii Junior Men bral první místo v obou dnech Matěj Linhart. V 5. kole Českého poháru obsadil druhé místo Adam Bábek a třetí Matěj Fabisz. Matěj Fabisz se v nedělním 6. kole Českého poháru posunul na druhou příčku a na třetí stupínek vystoupil Adam Moravec.

V elitní kategorii mužů rozhodoval o pořadí sobotního závodu těsný dojezd první trojice závodníků. První příčku nakonec obsadil Kristens Krigers z Lotyšska, na druhém místě se umístil domácí závodník Dominik Topinka a třetí skončil Belgičan Matthijs Verhoeven. V neděli už se na přední příčky probojovali čeští jezdci. Na stupínek nejvyšší se vyrovnanými výkony dostal Adam Hladík, který v loňském roce byl čtvrtý na ME BMX mezi juniory a hned v prvním ročníku mezi muži si připsal vítězství i v seniorské kategorii. Druhý skončil Dominik Topinka a na třetí příčce je doplnil Edvards Glazers z Lotyšska.

Kompletní výsledková listina všech kategorií ze sobotních závodů je k dispozici zde, výsledky z nedělních závodů naleznete na tomto odkazu.

Na finálové jízdy jednotlivých dní se můžete podívat i na videích Pavla Podolského BCB. Sobotní závody najdete na tomto odkazu, nedělní pak zde. Fotogalerie sobotního závodu je k dispozici zde, nedělní závod je k vidění na tomto odkazu.

Podklady pro text: Lukáš Tamme. Foto: Facebook Bikrosclubu Řepy, Lukáš Tamme, Kamila Diblíková.

---
---
--