KVZ LIBEREC NA ZAHRANIČNÍ STŘELECKÉ SOUTĚŽI VE VARŠAVĚ OPĚT ÚSPĚŠNÝ

14. ročník mezinárodního střelecekého víceboje.

KVZ LIBEREC NA ZAHRANIČNÍ STŘELECKÉ SOUTĚŽI VE VARŠAVĚ OPĚT ÚSPĚŠNÝ

Poslední prázdninový víkend se střelci Klubu vojáků v záloze Liberec zúčastnili ve Varšavě 14. ročníku mezinárodního střeleckého víceboje o pohár Ministra obrany Polské republiky, který probíhal na střelnicích varšavské 1. pancéřové brigády. I když byla tato střelecká soutěž vzhledem k epidemii koronaviru oproti původnímu termínu o tři měsíce odložena, byl o tuto akci tradičně velký zájem a soutěž byla naplněna na maximum – zúčastnilo se 65 čtyřčlenných družstev. Všichni účastníci museli dodržovat přísná hygienická opatření (ochranné roušky, použití dezinfekce u každé zbraně, dodržování vzájemného odstupu,…).

Střelecká soutěž byla organizována celkem v 11 disciplínách – 10 střeleckých disciplín z různých druhů krátkých i dlouhých velkorážných i malorážných vojenských zbraní na rozmanité terče v různých vzdálenostech (od 25 m do 200 m) a v hodu granátem na cíl na různé cíle v různých vzdálenostech. Z dlouhých zbraní to byla střelba z pušky ráže 5,56 mm HK-416 na vzdálenost 200 m, dále z pušky ráže 5,56 mm MSBS-GROT na vzdálenost 100 m, z pušky ráže 7,62 mm AK-47 Kalašnikov na vzdálenost 100 m a z opakovací brokovnice na vzdálenost 40 m. Z krátkých zbraní to byla střelba z pistolí ráže 9 mm Sig-Sauer, Glock a VIS-100 a z revolveru ráže .38 special Smith&Wesson na vzdálenost 25 m na různé typy terčů. Další disciplíny byly z krátkého automatu ráže 9 mm PM-84 Glauberyt a z cvičného automatu Kalašnikov na náboje s bočním zápalem .22 LR na 50 m na speciální terče. Celkem každý účastník vystřílel 127 nábojů.

Družstvo zkušených střelců Klubu vojáků v záloze Liberec ve složení Karel Krátký, Oldřich Přecechtěl, Jan Mendyszewski a Jaromír Stránský se vypořádalo se střelbou i v silném lijáku, podařilo se jim celkově dosáhnout velmi dobrých výsledků a v celkovém konečném pořadí výborného umístění. Naše družstvo si odvezlo pohár za první místo v hodnocení zahraničních družstev a další pohár obdržel Karel Krátký v hodnocení nejlepších zahraničních jednotlivců.

Poděkování jim patří nejen za vynikající reprezentaci města Liberec a Svazu vojáků v záloze ČR, ale také České republiky.

 Text: Ing. Karel Krátky, foto: archiv účastníků

 

---
---
---
---
---
---
--