Mistry ČR ve slalomu se v Troji senzačně stali junioři z Letohradu

V Praze se jelo MČR ve slalomu a sprintu R6 a ČP R4.

Mistry ČR ve slalomu se v Troji senzačně stali junioři z Letohradu

Předposlední prázdninový víkend obsadili pražský kanál v Troji raftaři v rámci závodů ve slalomu a sprintu Českého poháru R4 a Mistrovství České republiky a Evropského poháru R6. Sobotní závod navíc doplnil slalom dvoučlenných posádek na nafukovacích kánoích Baraka – Gumotex Baraka Cup 2020.

Českého poháru čtyřčlenných raftů ve sprintu i slalomu se zúčastnilo celkem 21 mužských posádek a 7 ženských posádek. V hlavních kategoriích se na nejvyšší stupínek ve sprintu mezi muži probojovali Daněk, Havlíček, Vrzáň a Šťastný (TR HIKO), slalom ovládla posádka PRSI Team (Irain, Šantora, Malý, Švadlena). V kategorii žen ve sprintu i slalomu vládly Kočičky Letohrad (Mrázová, Halašková, Mrůzková, Panenková). V sobotním Gumotex Baraka Cupu dvoučlenných posádek zvítězila německá posádka Raft Teamu AKV Germany (GER 3), z českých závodníků byl nejlepší a celkově druhý smíšený pár Walter - Kašparová.

MČR šestičlenných posádek ve slalomu v Troji přineslo jedno velmi výrazné překvapení, mužskou kategorii vyhrála posádka juniorů do 23 let LET-GUN Letohrad ve složení Kylar, Marek, Moravec, Müller, Pecháček a Šlesinger vyhráli navíc velmi přesvědčivým rozdílem nad vítězi ve sprintu, mladoboleslavským PRSI Teamem (Irain, Šantora, Znamenáček, Jelínek, Švadlena, Zapletal) i domácí posádkou Bestie Team Troja i nad jedinou zahraniční posádkou závodu – německým Raft Teamem AKV Germany. V ženské kategorii si jediné dvě posádky prohodily pořadí v jednotlivých disciplínách. Ve slalomu zvítězila posádka TR Omega Tygříci (Bauerová, Kolátorová, Kratochvílová, Procházková, Valtrová, Vandasová) a ve sprintu naopak RK Troja ženy (Fingrová, Kašparová, Kocmanová, Mulačová, Čapáková, Pospíšilová).

Kompletní výsledkovou listinu naleznete na tomto odkazu. Fotogalerie z obou závodních dní je k dispozici zde.

I když letošní závodní sezóna začala později a velmi pozvolna, nyní si raftaři nevydechnou. Po vydařeném ČP R4 a MČR a EP R6 ve slalomu a sprintu v pražské Troji se závodníci přesouvají na jih republiky, na Vltavu pod Lipnem.

Stejně jako v ostatních vodáckých sportech, i v raftingu se o posledním srpnovém víkendu (29. - 30. 8. 2020) pojede o medaile. Tentokrát budou závodníci bojovat o tituly Mistrů ČR ve sjezdu v obou kategoriích – R4 i R6 na různých tratích nejkrásnější vodácké trati u nás, na Vltavě pod Lipnem. Muži, veteráni v obou kategoriích a ženy na šestičlenných člunech (R6) se dokonce pustí do dobře známých a velmi obtížných peřejí Čertových proudů. Propozice závodů na Lipně jsou k dispozici zde.

V kategorii R6 půjde zároveň o poslední díl do kombinace závodů MČR, který se skládá ze slalomu, sprintu a sjezdu. Po Lipně tedy budeme znát letošní mistry ČR v kombinaci R6.

Podklady pro text: Lenka Bauerová (SVo ČR). Foto: PhotoGo.

---
---
---