Na start Otevřeného MČR ve výstupu na věž se proti sobě postavili závodníci několika generací

Závodili muži, ženy i dosrost.

Na start Otevřeného MČR ve výstupu na věž se proti sobě postavili závodníci několika generací

V neděli 30. srpna se na atletickém stadionu Ostrava-Jih uskutečnilo Otevřené MČR (Mistrovství České republiky) ve výstupu na cvičnou věž. Vzhledem k tomu, že se z důvodu řady omezení vydaných vládou ČR, na jaře nerealizovala kvalifikační kola, závodu se mohl zúčastnit kterýkoli registrovaný sportovec. Na startu tak vedle sebe stáli závodníci, které dělilo i několik generací.

Kategorii mužů vyhrál Jan Vyvial (SDH Kozlovice) s časem 14,02s, který ke svému výkonu uvedl: „Čekal jsem trochu lepší čas, ale s výsledkem 14,02s jsem spokojen, i konkurence tu byla skvělá. Motivaci k trénování bylo těžké si udržet, na konci února jsem vyhrál první závod v Příbrami, sezóna vypadala, že by mohla být výborná, pak se všechno přerušilo. Každopádně, když se naskytla příležitost jít si zazávodit na Otevřené mistrovství, tuto možnost jsem uvítal.“

Kategorii žen ovládla závodnice a členka reprezentačního družstva žen Kamila Bartošková (SDH Horní Cerekev) s časem 7,71s. Mezi staršími dorostenkami byla nejlepší Kateřina Borovičková (SDH Morkovice) s časem 8,19s, její kolega Petr Loukota (SDH Lhenice) vyhrál s časem 12,51s mezi staršími dorostenci. Ondřej Adámek (SDH Michálkovice) s časem 8,05s ovládl kategorii středních dorostenců, Karolína Lefnerová (SDH Nová ves) s časem 8,18s zvítězila ve stejné věkové kategorii mezi dorostenkami. Mezi mladšími dorostenci byl nejlepší Vít Vymazal (SDH Morkovice) s časem 7,20s, Vendula Jílková (SDH Bludov) si doběhla pro první místo mezi mladšími dorostenkami s časem 8,51s.

O den dříve, v sobotu 29. srpna, se na stejném místě konalo poslední kolo závodu Českého poháru v běhu na 100 m s překážkami. Jelikož se jednalo o poslední závod, v rámci závěrečného ceremoniálu byli oceněni i vítězové celého seriálu této soutěže.

Vítězem v kategorii mužů se stal lídr průběžného pořadí Patrik Kligl (SDH Běloves), mezi staršími dorostenci (17 až 18 let) zvítězil Jakub Michalski (SDH Karviná-Hranice). Vít Vymazal (SDH Morkovice) po třech vyhraných závodech ovládl kategorii mladších (13 až 14 let), mezi středními dorostenci (15 až 16 let) zvítězil Lukáš Flégr (SDH Skuteč). Mezi staršími dorostenkami zvítězila Kateřina Borovičková (SDH Morkovice), vítězkou ČP v kategorii žen se stala Marcela Vrtalová (SDH Hvězdoňovice). Mezi mladšími dorostenkami suverénně zvítězila Vendula Jílková (SDH Bludov), ve střední kategorii si pak zlato vybojovala Johanka Vaculíková (SDH Tuhaň).

Text: Irena Špačková, foto: archiv SH ČMS.

---