Český pohár ve stovkách pokračoval v Bludově

Druhý závod se těšil z hojné účasti závodníků.

Druhý závod Českého poháru v běhu na 100 m s překážkami Bludovská stovka se uskutečnil v sobotu 25. července 2020 ve víceúčelovém sportovním areálu v Bludově. Celkem se zde sešlo 231 závodníků, z toho 112 hasiček a 119 hasičů rozdělených do kategorií ženy a starší dorostenky, muži a starší dorostenci, střední dorost a mladší dorost.

Soutěžilo se o pořadí, které se započítávalo do průběžných výsledků Českého poháru, ale již tradičně také v kategoriích žen a mužů soutěžilo 8 nejlepších závodníků o hodnotné ceny vyřazovacím způsobem.

V kategorii mladších dorostenců byl nejrychlejším závodníkem Vít Vymazal (SDH Morkovice) s časem 17,96 s. Mezi středními dorostenci se nejlepším časem 15,9 s blýskl Lukáš Flégr (SDH Skuteč). Kategorii mužů a starších dorostenců ovládl Pavel Krpec časem 15,15 s, což byl i absolutně nejlepší čas mezi muži. Ve vyřazovacích bojích o hodnotné ceny zvítězil ve finálovém rozběhu Jiří Škodný (SDH Morašice) s časem 15,9 s.

Soutěž mladších dorostenek vyhrála domácí závodnice Vendula Jílková (SDH Bludov) s časem 17,59 s. V kategorii středních dorostenek patřilo prvenství Johance Vaculíkové (SDH Tuhaň) díky času 18,00 s. V závodě žen a starších dorostenek si nejrychlejší čas 17,18 s připsala Dana Butulová (SDH Poniklá), ta si tímto výsledkem připsala i absolutní prvenství mezi ženami. Mezi osmičkou nejlepších závodnic si pro vítězství v pavouku doběhla Jana Dipoldová (SDH Česká Bělá) s výsledným časem 17,28 s.

Po prvním závodě stovek v Třebíči, který se uskutečnil koncem června, stojí v čele Českého poháru následující hasičky a hasiči – v kategorii mladšího dorostu Vendula Jílková (SDH Bludov) a Vít Vymazal (SDH Morkovice), střední dorost Johanka Vaculíková (SDH Tuhaň) a Lukáš Flégr (SDH Skuteč), starší dorost Kateřina Borovičková (SDH Morkovice) a Jakub Michalski (SDH Karviná-Hranice), ženy Dana Butulová (SDH Poniklá) a muži Patrik Kligl (SDH Běloves).

Kompletní výsledkovou listinu naleznete na webových stránkách http://stovky.cz/. Fotogalerii Jana Koutka najdete zde. Záznam přímého přenosu ze závodu je k dispozici na FireTV.

Dalším závodem v pořadí Českého poháru v běhu na 100 m s překážkami měla být Večerní stovka v Kamenci u Poličky. Ta se měla uskutečnit tuto sobotu 1. srpna 2020, ale z důvodu šíření nemoci COVID-19 byl závod zrušen. Na další stovky si tak budeme muset počkat do 22. srpna 2020, kdy se koná Pražský pohár ve sportovním areálu Olympu Praha ve Stromovce.