Téměř stovka závodníků okusila trať Jihočeského trialparku ÚAMK

Mistrovství a Přebor ČR v biketrialu.

Téměř stovka závodníků okusila trať Jihočeského trialparku ÚAMK

V sobotu 20. června 2020 se v Českých BudějovicíchJihočeském trialparku ÚAMK konalo Mistrovství a Přebor ČR v biketrialu.

Soutěžního klání se zúčastnilo celkem 92 závodníků, což lze hodnotit jako výbornou účast. Celá akce proběhla i přes nepříznivé deštivé počasí velmi dobře a dle hodnocení závodníků i rozhodčích bez jakýchkoliv problémů. V areálu bylo postaveno celkem dvanáct závodních sekcí, přičemž jednotlivé sekce byly řešeny s ohledem na náročnost odpovídající jednotlivým věkovým kategoriím a stupni vytrénovanosti. Mimo závodníků se do překonávání biketrialových překážek zapojilo asi 400 dospělých.

Naštěstí vytrvalý déšť provázející sobotní závody nebyl příliš intenzivní, takže to nikomu ze závodníků ani členů doprovodů nevadilo. Dokonce někteří podmínky chválili, protože mokré překážky bylo složitější zdolávat a celý závod tak získal na náročnosti.

Nejlépe si se ztíženými podmínkami poradil Vojtěch Hříbek v kategorii U14, který jako jediný ze startovního pole dokončil celý závod bez jediného trestného bodu a zvítězil tak ve své kategorii. Vítězi a vítězkami soutěžních kategorií se stali – Václav Kolář (Class 1), Jaromír Kašpar (Class 2), Martin Damborský (Class 3), Eliška Hříbková (U16), Vojtěch Hříbek (U14), Věnek Valenta (U12), Matyáš Buriánek (U10), Eliška Mudrychová (Class F). Výsledky kategorií Hobby a ostatní kompletní výsledky včetně propozic jsou k dispozici na následujícím odkazu http://biketrial.cz/zavody/.

Rozhodčí, organizátoři a zejména závodníci se svými doprovody se vyjadřovali pochvalně o celém způsobu zajištění závodu. Hodnotili pozitivně i skutečnost, že biketrialový areál obsahuje jak vlastní závodiště, tak přilehlé parkoviště a veškeré sociální zázemí. Odpadá tak zdlouhavé a náročné přecházení mezi místy jednotlivých soutěžních sekcí a sociálním zázemím jako při většině jiných závodů.

Další závody Mistrovství a Přeboru České republiky a Pohár České motocyklové federace v biketrialu se budou konat ve středočeských Černých Voděradech ve dnech 29. a 30. srpna 2020.

Text a foto: ÚAMK.

---
---