Igor Kaláb kraloval na Jarní ceně Brna

Jezdec MBNS ÚAMK dvakrát zvítězil.

Dlouho panovala nejistota ohledně konání Jarní ceny Brna 2020. Nakonec se závod, který odstartoval roadracingovou sezónu Českomoravské asociace motocyklového sportu, přece jen jel. Závod se konal první červnový víkend 5. až 7. června 2020 bez diváků vzhledem k tehdy platným epidemiologickým opatřením.

Jarní cena Brna se počítá do seriálu Mistrovství republiky na přírodních okruzích, ale nechyběli ani typičtí okruháři. Jelo se na brněnském Masarykově okruhu a byl to první domácí podnik na této trati v letošním roce.

V třídě Supermono v kategorii strojů do 600 ccm nechyběl Igor Kaláb (MBNS ÚAMK) na stroji Daytona 675. V této třídě bylo přihlášeno celkem 47 jezdců a v široké konkurenci nepoznal Igor Kaláb přemožitele. Této třídě totiž dominuje, což potvrdil v obou víkendových závodech.

Sobotní závod se jel na 7 kol, přičemž jezdec v barvách ÚAMK zvítězil v čase 15:14,040. Za ním se na stupních vítězů seřadili na strojích Yamaha R6 Michal Chalupa s časem 15:16,671 a Jiří Mrkývka s časem 15:17,940.

V neděli se měl jet závod na 12 kol, ale musel být po dvou kolech přerušen kvůli oleji na trati. I po restartu rozjel zkrácený závod na 8 kol nejlépe Igor Kaláb a vybudoval si v čele náskok, který už nikdo nedohnal. Igor Kaláb tak zvítězil stylem start – cíl s nejrychlejším kolem za 2:08 a pohodovým náskokem 11 vteřin. Cílovou čáru protnul v čase 17:19,561. Druhou příčku obsadil Michal Chalupa (Yamaha R6) díky času 17:30,736 a třetí místo bral Petr Najman (Triumph Daytona 675) za čas 17:31,750.

Kompletní výsledkové listiny naleznete zde.

Text: ÚAMK, Eva Koňáková. Foto: ÚAMK.