První kolo MČR odstartovalo závody orientačních potápěčů

Potápěči se sešli po pauze na Jesenické přehradě.

První kolo MČR odstartovalo závody orientačních potápěčů

Během druhého červnového víkendu se na Jesenické přehradě nedaleko Chebu uskutečnilo první kolo Mistrovství ČR v orientačním potápění. Ačkoliv byla příprava všech závodníků hodně ovlivněna uzavřením bazénů a omezením volného pohybu osob v důsledku koronavirových opatření, byly k vidění velmi kvalitní výkony.

V sobotu se závodilo v disciplíně Hvězda a v rychlostní disciplíně Speed, kde má závodník za úkol proplavat přímý kurz mezi dvěma brankami vzdálenými od sebe cca 100 metrů.

Disciplínu Hvězda vyhrála mezi ženami Zuzana Dvořáková z Aqua klubu Liberec se skvělým časem 6 minut a 9 sekund a potvrdila svou výbornou dlouhodobou výkonnost. Druhá byla Dominika Benešová ze stejného klubu s časem 6:39 a také ukázala, že ačkoliv je věkem ještě juniorka, tak se směle může měřit se ženami. A na třetím místě se umístila Radka Rutsch z Modré hvězdy Praha s časem 7:06.

juniorkách zvítězila Dominika Benešová a za ní se seřadily závodnice Štěpánka Kolářová a Nikola Krausová, všechny reprezentující Liberec.

mužích stejnou disciplínu ovládl Jakub Němeček z Aqua klubu Liberec v čase 5:25, druhý skončil Martin Šmejkal z Modré hvězdy Praha za 5:43 a třetí Ondřej Kašpar z Liberce v čase 5:49. I muži svými výsledky potvrdili, že patří do světové špičky a mohou litovat zrušených mezinárodních závodů.

juniorech doplaval jako první Matěj Hruška z Liberce, druhý skončil Matěj Novotný ze Subaquaklubu Delfín Tábor a třetí Šimon Vyskočil z Prahy. Také junioři, stejně jako juniorky, potvrdili, že jsou na sezónu velmi dobře připraveni.

V odpolední disciplíně Speed potvrdila své kvality Zuzka Dvořáková a získala i druhé vítězství tentokrát před Kristýnou Janouškovou z Klubu potápěčů Pardubice a Barborou Svobodovou z Laguny Nový Jičín. Mezi muži byl nejrychlejší Jakub Valníček z Liberce, druhý Martin Šmejkal a na třetím místě skončil Jakub Němeček.

V neděli se závodilo ve sjíždění dvojic a nejrychlejšího času dosáhla dvojice Zuzana Dvořáková a Jakub Valníček, kteří o jedinou sekundu zvítězili před Ondřejem Kašparem a Dominikou Benešovou. Na třetím místě skončili Tomáš Pilný a Lucie Žížalová.

Výsledky těchto závodů potvrdily dobrou přípravu reprezentantů na začátku sezóny. Bohužel však vlivem pandemie koronaviru nebudou moct naši potápěči svou formu prodat na klasických závodech evropského poháru, který byl v letošním roce zrušen.

Text a foto: Jakub Němeček (trenér reprezentace OP).

Foto_5652_altFoto_5653_altFoto_5654_alt
Foto_5655_altFoto_5656_altFoto_5657_alt