FISU ZRUŠILA AKADEMICKÉ MISTROVSTVÍ SVĚTA VE SPORTOVNÍ STŘELBĚ

Univerzitní šampionát měla v září hostit Plzeň.

FISU ZRUŠILA AKADEMICKÉ MISTROVSTVÍ SVĚTA VE SPORTOVNÍ STŘELBĚ

FISU (Mezinárodní federace univerzitního sportu) kvůli světové pandemii způsobené novým koronavirem zrušila všechna akademická mistrovství světa, která se měla konat v termínu do 15. září 2020 (původně FISU zrušila akademická mistrovství světa konající se do konce srpna 2020).

Neuskuteční se tak ani 8. akademické mistrovství světa ve sportovní střelbě, které se mělo uskutečnit v termínu od 9. do 13. září 2020 v Plzni. Na organizaci univerzitního světového šampionátu se měla podílet i Česká asociace akademických technických sportů (ČAATS), hlavním organizátorem mistrovství měla být Česká asociace univerzitního sportu (ČAUS).

Sportovní střelba (puškové a pistolové disciplíny) bude zařazena do programu Letních světových her (dříve Letní světová univerziáda), které se budou konat 19. – 23. srpna 2021 v čínském Chengdu. Z tohoto důvodu se v následujícím roce akademické mistrovství světa ve sportovní střelbě neuskuteční ani v náhradním termínu, jako tomu bude u jiných univerzitních šampionátů. 

OZNÁMENÍ FISU O ZRUŠENÍ AMS DO 15. ZÁŘÍ 2020

20200525_Cancellations WUC_NUSFs.pdf

Foto: logo WUC 2020