Po padáku na obří slalom

V únoru letošního roku se konalo mistrovství České republiky v paraski.

Paraski je disciplína, která spojuje hned dva krásné sporty - seskok s padákem na přesnost přistání a obří slalom na lyžích. V závodech se soutěží v obou odvětvích samostatně a vítězem se stane ten, kdo byl v součtu obou nejpřesnější a nejrychlejší zároveň. V únoru se uskutečnilo v německém středisku Untermmergau, které v tomto termínu současně hostilo Světový pohár v paraski, mistrovství České republiky na rok 2014.

V kategorii jednotlivců získal titul Martin Gabla, jenž byl i nejúspěšnějším účastníkem šampionátu, protože v soutěži družstev pomohl k celkovému prvenství svým kolegům Milanu Palovi, Pavlu Taršinskému a Radku Šímovi. V rámci Světového poháru skončili čeští muži pátí, v kategorii žen obsadila Romana Procházková výborné 2. místo.