Mistrovství světa v paraski 2014

Úspěch členů Aeroklubu ČR na mistrovství světa.

Mistrovství světa v paraski 2014

V ruském lázeňském městě Tanaj se ve dnech 10. - 16. března uskutečnilo mistrovství světa v disciplíně paraski. Tedy v kombinaci sjezdového lyžování a parašutismu (konkrétně se jedná o kombinaci obřího slalomu a seskoku s padákem na přesnost přistání).

Českou republiku reprezentovalo devět sportovců, členů Aeroklubu České republiky. Česká výprava byla hned po té domácí druhou nejpočetnější výpravou a výsledkově se taktéž dokázala prosadit.

Jediná žena, která se v českých barvách do Ruska vydala, Radka Procházková vybojovala pro Českou republiku bronzovou medaili. Tato medaile byla sice jediným cenným kovem české výpravy, ale ani ostatní reprezentanti si ve svých závodech nvedli špatně.

A družstvo ve složení Milan Palo, Radek Šíma, Tomáš Ledník a Jiří Černý v soutěži družstev obsadilo páté místo. Milan Palo pak přidal desáté místo v kategorii mužů.

B družstvo, Petr Chládek, Pavel Pigl, Radim Bednář a Petr Chládek ml., skončilo na místě sedmém. Petr Chládek ml. v kategorii juniorů obsadil páté místo. V přesnosti přistání předvedl dokonce druhý nejlepší výsledek.

Všechny kategorie s výjimkou Masters ovládli domácí Rusové.

Všichni parašutisté museli v průběhu svých sekoků bojovat s nepříjemným větrem. Větrné podmínky nakonec neumožnily v případě žen dokončit závod v plném počtu kol.

Za zmínku rovněž stojí, že pomůcky i někteří pořadatelé byli do Tanaj přesunuti z olympijského Soči.

Příští mistrovství světa v paraski se uskuteční v roce 2015 v německém Unterammergau.

---
---
---
---
---
---