Světový pohár v Pokljuce

Po olympijské přstávce pokračoval ve Slovinsku světový pohár v biatlonu.

Světový pohár v Pokljuce

V termínu od 6. do 9. března pokračoval ve slovinské Pokljuce světový pohár biatlonistů. Na programu byly sprinty, stíhací závody a závody s hromadným startem můžů i žen.

Kvůli nemoci do Slovinska neodcestovala dvojnásobná olympijská medailistka Gabriela Soukalová. Ostatní medailisté ze soči byli připraveni na startech závodů. Českým závodníkům se ve Slovinsku příliš nedařilo.

Ve sprintu byl nejlepší z Čechů Jaroslav Soukup, který obsadil 19. příčku. Ondřej Moravec doběhl na 26. místě, Michal Krčmář byl 46., Vít Jánov 56. a Lukáš Kristejn obsadil 82. pozici. Závod mužů vyhrál Švéd Ferry před Šipulinem z Ruska a Němcem Peifferem.

Ve sprintu žen obsadila Lea Johanidesová 42. příčku. Veronika Vítková doběhla 48., Jitka Landová 54. a Eva Puskarčíková 65. Vyhrála Rakušanka Innehoferová, druhá byla Ruska Virolajnenová a třetí Běloruska Skardinová.

Stíhací závod mužů se poměrně vydařil Jaroslavu Soukupovi, který se z 19. místa posunul těsně za elitní desítku a obsail 11. místo. Ondřej Moravec si pohoršil na 34. místo, Michal Krčmář byl 53. a Vít Jánov 55. Vítězem se stal francouzský závodník Martin Fourcade.

Obrovský posun zaznamenala v závodě žen Veronika Vítková, která se posunula o 31 míst a obsadila 17. místo. Lea Johanidesová doběhla 48. a hned za ní se umístila Jitka Landová. Vyhrála Finka Kaisa Mäkäräinenová.

V neděli pak byly na programu závody s hromadným startem. Ondřej Moravec doběhl na 12. místě a Jaroslav Soukup obsadil 23. příčku. Druhý závod v Pokljuce vyhrál Švéd Ferry.

Veronika Vítková i navzdory viróze atakovala první desítku a v cíli byla klasifikována na 11. místě. Závod žen vyhrála Darja Domračevová z Běloruska.

Světový pohár pokračuje 13. - 16. března, kdy svoje síly závodníci změří ve finském Kontiolahti.