O vítězích halového poháru se rozhodlo v Ostravě

Ostravsko-beskydské šedesátky završily VI. ročník ČHP.

O vítězích halového poháru se rozhodlo v Ostravě

V sobotu 23. listopadu 2019 přivítala atletická hala v ostravských Vítkovicích čtvrtý závod seriálu Českého halového poháru v běhu na 60 m přes překážky Ostravsko-beskydské šedesátky 2019. Do Ostravy se sjelo 748 mladých hasiček a hasičů, aby poměřili své síly v posledním halovém závodě letošního roku.

Na čtyřech drahách se postupně představili mladší dívky a chlapci a poté je vystřídali starší dívky a chlapci. Každý závodník měl k dispozici dva pokusy, z nichž se počítalo pořadí v Českém halovém poháru. Přesto však v každé kategorii proběhly navíc samostatné finálové závody, do nichž se kvalifikovalo osm nejlepších závodníků. Ti pak soutěžili O pohár Ostravsko-beskydských šedesátek.

V kategorii mladších dívek si nejlepší čas do výsledkové listiny halového poháru zapsala Anna Karpielová (SDH Újezd), která zvítězila v čase 13,15 s. Těsně za vítězkou si pro druhé místo doběhla Liliana Kulhajová (SDH Bludov) v čase 13,16 s a třetí příčku obsadila s časem 14,12 s Denisa Šustková (SDH Bludov). Vítězkou samostatné soutěže O pohár Ostravsko-beskydských šedesátek se stala Anna Karpielová, ta ve finálovém běhu dosáhla času 13,25 s a z Ostravy si tak odvezla obě hlavní ceny.

Mezi mladšími chlapci se na nejvyšší stupínek v rámci soutěže ČHP 2019 probojoval Šimon Guřan (SDH Bobrovníky), šedesátku zaběhl v čase 13,10 s. Stříbrnou pozici obsadil Adam Petr (SDH Slatina) za čas 13,56 s a bronz bral Pavel Bílek (SDH Uhlířské Janovice) za čas 13,67 s. Ve finálových rozbězích speciální soutěže se s tratí nejrychleji popasoval Pavel Bílek, který vylepšil svůj čas na 12,94 s.

Soutěž starších dívek byla velice vyrovnaná. Nejrychlejší hasičkou této kategorie byla svým druhým pokusem 11,66 s Johanka Vaculíková (SDH Tuhaň). O pouhé čtyři setiny sekundy se na druhou příčku zařadila s výsledným časem druhého pokusu 11,70 s Šárka Hájková (SDH Bystřice nad Úhlavou). Do třetice se na stupně vítězů halového poháru probojovala Vendula Jílková (SDH Bludov) s časem 11,85 s. Bludovská závodnice však nezaváhala ve finálovém závodu osmi nejlepších hasiček kategorie starších dívek a vyhrála v závodě O pohár Ostravsko-beskydských šedesátek v čase 11,77 s.

Poslední soutěžní kategorií byli starší chlapci, z nichž na prvenství ve dvou rozbězích dosáhl díky času 11,52 s Filip Němec (SDH Kyjovice). Druhý se umístil Lukáš Flégr (SDH Skuteč) s časem 11,71 s a třetí skončil slovenský závodník Tomáš Štinčík (DHZ Svit) s časem 11,73 s. V samostatné soutěži O pohár Ostravsko-beskydských šedesátek došlo ke zlepšení výsledných časů všech závodníků na stupních vítězů. Tomáš Štinčík ve speciálním závodě zvítězil a dokonce zaběhl v nejlepším čase celého dne, který měl hodnotu 10,73 s.

VI. ročník Českého halového poháru v běhu na 60 m přes překážky uzavřel závod v Ostravě a stanovil také konečné pořadí v tomto seriálu závodů. Nejlepší hasičkou halové sezóny v kategorii mladších dívek se stala Anna Karpielová (SDH Újezd, 170 b.), mezi staršími dívkami zvítězila Tereza Chovancová (SDH Raškovice, 175 b.). V kategorii mladších chlapců si v součtu čtyř závodů nejlépe vedl Jan Pistorius (SDH Štěpánkovice, 172 b.) a u starších chlapců se nejlepším hasičem v hale stal Lukáš Flégr (SDH Skuteč, 175 b.).

Kompletní výsledky Ostravsko-beskydských šedesátek jsou k dispozici na webových stránkách závodu. Konečné pořadí ČHP 2019 naleznete zde. Záznam přímého přenosu můžete zhlédnout na FireTV.

Foto: FireTV, SDH Michálkovice, SDH Chaloupky.

---
---
-