Mistrovství světa ve stopách hovawartů ovládla Češka!

Česká kynologie slaví další úspěch na mezinárodním poli.

Mistrovství světa ve stopách hovawartů ovládla Češka!

První listopadový víkend se na polích nedaleko francouzského města Bucy-le-Long, v oblasti Champagne, konalo Mistrovství světa ve stopách Mezinárodní federace hovawartů 2019. Na mistrovství se kvalifikovalo celkem dvanáct týmů ze sedmi evropských zemí, aby změřily síly v této královské kynologické disciplíně v nejvyšší kategorii IGP-FH.

Kromě českých závodníků byly k vidění výkony týmů z Rakouska, Finska, Francie, Německa, Maďarska a Slovenska. Hodnocení účastníků na stopách se ujali rozhodčí Vincent Solar z Francie a José Buggenhout z Belgie.

Českou republiku reprezentovali zkušení závodníci Miroslav Pospíšil s Blackie Amijon Star a svou premiéru si na mistrovství světa dozajista užily Kateřina Houšková s Drákulkou Katčina smečka, které nakonec vybojovaly kov nejcennější! Titul mistra světa tedy po dlouhé době opět patří České republice. Osmiletá fena Drákulka Katčina smečka se svou trenérkou, majitelkou a chovatelkou Kateřinou Houškovou tak mohou slavit tento úspěch a užívat si skvělý pocit z vydařeného výkonu. V sobotu na stopách získaly 91 bodů, nedělní výkon vylepšily na 98 bodů, takže z toho v součtu bylo 189 bodů a první místo. V letošním roce se této dvojici podařilo získat nejen titul na domácím mistrovství ve Volenici v říjnu, ale i ten cennější na světovém šampionátu minulý víkend. Těsně za nimi skončil ve Francii německý tým Sabine Kessler a Escada vom Hohenloher Land se 188 body (90 a 98 b.). Třetí místo obsadila domácí francouzská reprezentantka Brigitte Pauget a Aleka von den Füchsen za zisk 178 bodů (92 a 86 b.).

Kompletní výsledkovou listinu naleznete na tomto odkazu.

Podklady pro text: Hovawart klub ČR z.s. Foto: Club Français du Hovawart.

---